×

VALENTÍNSKA INŠPIRÁCIA – Justwoman

Ahojte Justwomaniačky! 😛 Valentín je za rohom a ak ešte stále neviete, čím obdariť svoju polovičku, možno vám s tým trochu pomôžem. ? Výber vhodného darčeka či prekvapenia býva často stresujúce, ale verte, že nemusíte míňať veľa peňazí na drahé materiálne dary a skôr staviť na niečo originálne a zo srdca. Lásku si predsa treba vyznávať kedykoľvek počas roka a nie len v tento špeciálny deň 14.februára. No myslím, že je veľmi pekné ak toho druhého potešíte a dáte mu najavo, že vám na ňom záleží.

Čo iné môžete odo mňa ako food blogerky čakať , než jedlo? 😀 Áno, moje valentínske typy sa budú týkať práve gastronomických zážitkov, ale veď hovorí sa predsa, že láska prechádza cez žalúdok. Ja tento rok Valentín špeciálne tráviť neplánujem (pretože vlastne ani nemám s kým), no spomínam si, že takto pred rokom som si vyrazila na valentínske raňajky s mojou kamarátkou a rozhodne to stálo za to. Pravdepodobne si spravím nejaké dobré jedlo, pozriem film alebo pôjdem do mesta. Takže ak ste single, rozhodne nezúfajte a neopúšťajte sa, pretože stále si môžete tento deň spríjemniť po svojom a vašou spoločníčkou môže byť napríklad vaša dobrá kamarátka, sestra či niekto vám veľmi blízky. A tieto typy môžete samozrejme využiť aj na iné príležitosti. 😛

1. Valentínske raňajky

 

Škoda, že tento sviatok nevychádza na víkend, kedy si veľa z nás zvykne dlhšie pospať a pripraviť si lepšie raňajky, na ktoré nie je počas týždňa čas. Ak len predsa nemusíte ráno skoro vstávať, skúste partnera prekvapiť raňajkami do postele. Pripravte mu to, čo má najradšej a nezabudnite na nejakú sladkú maškrtu. S palacinkami či lievancami to máte určite vyhraté, keď ich ešte pekne ozdobíte (odporúčam jahody či maliny), len sa tak po nich zapráši. Pridávam aj jeden z mojich lievancových receptov, ktoré zvládne naozaj každý. Keď to nebudú raňajky do postele, môžete si na ráno pripraviť niečo dobré už deň dopredu. Chutná bábovka či raňajkový koláčik tiež nie sú na zahodenie a dokonca si ich môžete zabaliť aj do práce a pribaliť aj nejaký romantický odkaz😛

50g vločky / pol banánu / 1 vajíčko  /150ml mlieka  /škorica  /chia semienka – voliteľné – matcha prášok alebo kúsok cvikle pre zelenú alebo ružovú farbu

Pre väčších fajnšmekrov je tu možnosť ísť sa najesť niekde ˮVONˮ. Ja osobne milujem chodiť na raňajky niekam do podnikov, a keďže sa mi takáto možnosť naskytne naozaj len niekedy, o to viac si to užívam a vychutnávam. Momentálne je pre mňa jednotka na raňajky Mondieu, kde si nikdy neviem vybrať z ich ponuky a najradšej by som si dala všetko. Určite nebudete sklamaný a vyberie si naozaj každý, no výborné raňajky samozrejme ponúkajú aj inde a je len na vás, kam sa vyberiete. Verte mi, že deň začatý s poriadnymi raňajkami vám spríjemní celý deň a možno budete mať pocit, že na chvíľu zastal čas.

2. Afternoon coffee

Viete čo je moja ďalšia obľúbená činnosť? Kávičkovanie. 😛 Kedysi som mala také obdobie, že som takmer každý týždeň chodila skúšať nové kaviarne a podniky a sem tam za obeť padol aj nejaký koláčik. Pre mňa je na kávu najlepší čas medzi 15-16 hodinou a najradšej si dám kapučíno, keďže doma nemám možnosť napeniť si mlieko. Ak teda nie ste raňajkové typy, môžete si so svojou polovičkou spríjemniť deň pri dobrej káve a čízkejku, alebo len tak pokecáte s kamoškou čo je nové, napríklad aj o chlapoch. 😛 Po dobrej káve padne vhod aj menšia prechádzka a určite sa vo vašom okolí nachádzajú zaujímavé lokality.

3. Valentínsky výlet a večera

A čo takto spraviť si nejaký výlet? Najmä ak ste dobrodružnej povahy a radi spoznávate nové lokality. Ak je nejaké miesto, kam ste už dlhšie chceli ísť, spravte to práve v tento deň. Určite odporúčam krásne miesto Podersdorf v Rakúsku, kde sa nachádza jedinečný maják, alebo zámok Schönbrunn. Pokiaľ nechcete cestovať ďaleko, ja som nedávno navštívila kaštieľ v Tomášove, ktorý sa nachádza len kúsok od Bratislavy a veľmi sa mi tam zapáčilo. Je to neskutočne romantické miesto, niet divu, že tam máva mnoho ľudí aj svadby. V tomto kaštieli si môžete pochutnať aj na skvelom jedle, o čom som sa sama mohla presvedčiť. Stále tam totiž prebieha zimný festival jedla, v rámci ktorého môžete ochutnať jedinečné degustačné menu v ich reštaurácii, no špeciálne menu majú pripravené aj na ValentínaZažijete tak romantický a jedinečný večer, na ktorý určite tak skoro nezabudnete. A ak sa vám tam veľmi zapáči, môžete si na noc rezervovať aj jednu z ich luxusných izieb. Viac informácií sa dozviete na tomto linku: https://www.hotelkastiel.sk/valentin.

4. Pre klasikov

Ak naozaj nechcete veľmi špekulovať, stavte na overenú klasiku a zoberte partnera do kina na nejaký dobrý film. Skúste však vybrať niečo, čo bude baviť oboch, najlepšie nejakú komédiu, ktorá vás dobre naladí a po filme môžete zájsť ešte na drink či pohárik vína. Určite odporúčam novú českú komédiu Ženy v Behu, na ktorej som sa poriadne nasmiala a je to super oddychový film pre celú rodinu. Filmový večer si však viete vykúzliť aj doma, stačí prichystať popcorn, chlebíčky či iné pohostenie a filmový maratón sa môže začať.

Nech už prežijete Valentín akokoľvek, dúfam, že tento deň strávite príjemne a v dobrej spoločnosti. A ak sa inšpirujete nejakým z mojich tipov, určite mi dajte vedieť. ? Majte krásny február.