×

Valentín

Valentín, ach ten lásky čas… teda deň, ak mám byť presnejšia ☺ Áno áno, ľúbiť sa a prejavovať si lásku, je treba počas celého roka, ale prečo nedostať extra kyticu ruží (nielen na narodeniny alebo keď partner niečo pokazí a prosí o odpustenie 😉 Ja nemám nič proti Valentínu, je to také spestrenie v roku a pre mňa ako vizážistku o jeden kreatívny makeup naviac. Po halloweenskom, vianočnom, silvestrovskom looku, môžem vymýšľať nejaký romantický alebo sexy či tajomný. A práve všetky tri som si pre vás pripravila, snáď niekomu poslúži ako inšpirácia na tento deň lásky.

 

Ružová je farba jemná, dievčenská, sladká. Na viečkach pôsobí čisto a rozžiari pohľad. Skombinujte ju s tmavšou ružovou až bordovou do záhybu na viečku pre hlbší a dymovejší efekt. A aby sme dodali trochu iskry do Vášho pohľadu, naneste do vnútorného kútika trochu ligotavého alebo perleťového tieňu, odvážnejšie kľudne pridajte trblietky.  Na pery svetloružový „Barbie“ rúž alebo lesk, a bozk vás určite neminie 😉

„Sweet Barbie“

 

Čo ale taká klasika, červené pery, asi prvé,čo každému napadne, keď sa povie sexy makeup. Chvalabohu na trhu je nespočetné množstvo dlhotrvajúcich nestierateľných rúžov, ktoré vydržia aj Valentínske bozkávanie ☺ Treba si len vybrať taký, ktorý extrémne nevysušuje pery, lebo suché pery určite príťažlivé nebudú, ani v tej najkrajšej červenej. Ja osobne nedám dopustiť na matné dlhotrvajúce rúže od Zerva Cosmetics (www.zerva.sk) s prírodnými olejmi. Moje najobľubenejšie červené odtiene sú č.7 a 10 (viz.na fotke). Čevenú na perách može nosiť každá, treba len vybrať správny podtón, zjednodušene, ak ste teplý typ (vaše farby sú bronzová, hnedá,zlatá atď) tak s rúž tónmi oranžovej-napr. koralový, ak ste studený typ (vaše farby sú sivá, ružová,strieborná), tak červená by mala obsahovať modré tóny- sýty červený až „krvavý“ rúž. K takému makeupu už doporučujem len minimálne líčenie očí, najlepšie výraznejšia čierna linka.

„Sexy strawberry“

 

A pre tajomné ženy, ktoré chú zvádzať pohľadom, je tu dymové líčenie s tmavomodrým pigmentom, ako polnočná obloha. Tmavý tieň nanesený na celé viečko, potiahnutý smerom od vonkajších kútikov, dodá pohľad mačky, a zvýrazní predovšetkým svetlejšie oči. „Cat eyes“ look z vás urobí šelmu, ktorej sa nebude dať odolať. Rúž k takémuto makeupu treba voliť už jemný v nude odtieňoch, platí zlaté pravidlo, buď výrazné oči alebo pery, nie oboje.

„Midnight blue“

 

Keď sa rozhodnete pre akýkoľvek makeup alebo dokonca budete na Valentína makeup-free, želám vám, nech vás vaše polovičky ocenia a ste pre nich príťažlivé, lebo ktorá žena nemá rada kompliment, alebo aj dva či tri 😉