Slovenský výrobca DIVAS drink získal „potravinárskeho Oscara“!

Slovenský výrobca funkčných nápojov DIVAS drink si vyslúžil ďalší veľký úspech na svetovej úrovni. Tohtoročná novinka Melon Drink HYDRATE+ kyselina hyalurónová sa dostala do exkluzívneho výberu SIAL INNOVATION SELECTION 2018 v rámci najväčšej medzinárodnej potravinárskej výstavy SIAL Paris. Nápoj, ktorý v sebe spája jedinečné účinky kyseliny hyalurónovej s pozitívnymi vlastnosťami čerstvých melónových štiav nenájdete nikde na svete.

Melon Drink HYDRATE+ kyselina hyalurónová

Melónový nápoj HYDRATE+ kyselina hyalurónová je nealkoholický nápoj vyrobený z NFC (not from concentrate) melónovej šťavy a ďalších ovocných NFC štiav s pridanou kyselinou hyalurónovou. Funkčný nápoj Melon Drink HYDRATE+ kyselina hyalurónová bol vyvinutý s cieľom doplniť kyselinu hyalurónovú tou najprirodzenejšou cestou – pomocou pitného režimu. Hlavnou myšlienkou vývoja produktu bolo teda poskytnúť možnosť prirodzenej rehydratácie pokožky. Bez pridaného cukru alebo sladidiel, s vynikajúcou a osviežujúcou chuťou. Aktuálne sú na trhu tri možné varianty: vodný melón s malinou, žltý melón s hruškou a kantalup melón s mangom.

Viac informácií o produkte nájdete na: https://www.divasdrink.com/melon-drink/ 

SIAL Innovation Selection 2018

Inovácia v oblasti potravín je dynamická a každý deň sa objavujú nové produkty, SIAL Innovation vyberá tie najinovatívnejšie na súčasnom trhu. DIVAS drink INTERNATIONAL sa dostal do výberu poroty nezávislých odborníkov SIAL Innovation Selection 2018 s produktom Melon Drink HYDRATE+ kyselina hyalurónová. Návštevníci sa môžu na najnovšie inovácie pozrieť v SIAL Innovation Observatory – ide o priestor, ktorý odhaľuje inovatívnu ponuku výstavy a ponúka analýzu spotrebiteľských trendov.

Nezávislá porota odborníkov vyberala spomedzi 2355 prihlásených produktov z celého sveta! Podľa slov profesionálov, bude „tento ročník výstavy SIAL Paris znamenať veľký comeback chuti. Alebo skôr chutí: chutí, ktoré sú nové a dosť výrazné nato, aby spotrebiteľom priniesli neobvyklé degustačné zážitky. Tiež a predovšetkým: prírodné chute. „Pravé“, autentické produkty, ktoré idú s kožou na trh, aby presvedčili spotrebiteľa, ktorý si je čoraz viac vedomý rizík spojených s potravinami. Toto sú inovácie, ktoré majú význam: pre Vás, pre ostatných, pre planétu! 

10 % nárast počtu nových produktov prihlásených do súťaže SIAL Innovation, je jasným dôkazom toho, že nedochádza k spomaleniu toku agropotravinárskych inovácií, či už sa zameriame na výrobcov, maloobchodníkov alebo samozrejme aj na spotrebiteľov. Po celom svete sa agropotravinársky priemysel snaží prispôsobiť apetítu novej generácie, ktorá prahne po čerstvejších, zdravších potravinách, a to vývojom nových produktov a nových ingrediencií, ktoré sa čoskoro dostanú na regály obchodov či jedálenský stôl.“ (zdroj SIAL) 

„Sme maximálne nadšení, že sme sa opäť dostali do výberu SIAL Innovation Selection 2018, teraz môžeme konečne povedať, že každý jeden z našich 4 produktových radov získal ocenenie. Je to absolútne úžasné a nemohli by sme byť pyšnejší! Zároveň je to pre nás ďalšie potvrdenie, že to, čo robíme, robíme dobre, a preto budeme pokračovať vo vývoji a výrobe ďalších inovatívnych produktov v kategórii funkčných nápojov.“ hovorí Peter Tarnóczy, zakladateľ značky Diva’s for Women.

Spoločnosť DIVAS drink INTERNATIONAL sa dostala do výberu SIAL Innovation Selection po prvý raz už v roku 2014 s produktom Vitamin Water. V roku 2016 bol ďalší produkt úspešný v rámci ocenení World Beverage Innovation Awards – DIVAS Coenzyme Q10 a Collagen sa stali víťazom v kategórii Najlepší funkčný drink. Rok 2017 taktiež priniesol ovocie, produkt Herbal Tea Infusion sa dostal do výberu ANUGA TASTE INNOVATION SHOW na výstave ANUGA v nemeckom Kolíne nad Rýnom. V roku 2018 to bol najprv zisk zlatej hviezdy na GREAT TASTE AWARDS pre Herbal Tea – Rooibos za jeho „fantastickú chuť“, potom už spomínaný SIAL Innovation Selection pre Melon Drink.

„Pevne veríme, že všetko toto uznanie od odborníkov v oblasti potravín a nápojov na svetovej úrovni nám pomôže nájsť spoľahlivých medzinárodných partnerov a spoločne tak vybudujeme úspešnú medzinárodnú distribúciu značky Diva’s for Women“, doplnil Tarnóczy.