Dostala som sa do obdobia v živote,  kedy sa už nebojím zmien. Viem, že keď sa na ne vopred pripravím  sú pre mňa zdrojom radosti a poznania.

Teším sa na každé ročné obdobie. Vždy keď  sa jedno obdobie končí, neviem sa dočkať toho nasledujúceho.  Niekde som však čítala, že aj napriek tomu, že prejavom jari sú  slniečkové dni, dobrá nálada nesprevádza každého ihneď. Dokonca, že toto obdobie je pre niektorých obdobím tzv. sezónnej – jarnej depresie. Viete čo mne väčšinou pomáha udržať si dobrú náladu?  Pripravovať a následne realizovať zmeny. A samozrejme tešiť sa z nich.

Ako na to idem ja? Telo i myseľ potrebujem po zimnom období pozitívne naštartovať, a preto s prvými jarnými lúčmi (kedy postupne odkladám zimné bundy a vyťahujem obľúbené koženkové bundy <3) začínam rozmýšľať, čo všetko zmením a ako to budem realizovať.

 1. Svoj outfit oživujem ľahšími a sviežejšími kúskami oblečenia

Na jar vyťahujem zo šatníka naše ženské zbrane – šaty a sukne. Jar je farebná, a preto si aj svoje jarné kúsky vyberám pestrofarebné, aby dodávali žiarivosť do môjho života. Obľubujem plisované sukne, pretože sú ľahko kombinovateľné s rozličnými doplnkami a na mnoho spôsobov. Tenisky, jarné topánky a klobúky dodávajú týmto outfitom ďalší zmenový rozmer. Samozrejme, že na jar sa  nevyhýbam športovému oblečeniu a „športovej elegancii“. Aj tieto kúsky sú však na jar farebnejšie.

2. Svoje aktivity postupne prenášam z interiéru do exteriéru

Jarné slniečko ma láka, aby som čo najviac času začala tráviť vonku. Preto si pripravujem plán aktivít a miesta, kde budem tráviť svoj čas. Mám rada priestory, ktoré umožňujú rýchlu jarnú zmenu. Tým mám na mysli napríklad fitká, ktoré majú vonkajšie priestory, reštaurácie s terasami, obydlia s balkónmi a terasami. Na jar preto často mením i doplnky vo svojej domácnosti tak, aby mi robili v jarných dňoch radosť.

3. Svojmu telu dodávam  vitamíny zvnútra

Naše telo potrebuje na jar doplniť vitamíny v prírodnej forme. Aj keď v dnešnej dobe máme možnosť ovocie a zeleninu mať na stoloch aj v zime, ideálne je na jar začať variť z toho, čo vyrástlo u nás na Slovensku. Jedzme všetko čo je zelené. Keď  k tomu pridáme vlákninu a dostatok vody,  pomôžeme telu aj s vylučovaním škodlivín.

Viac ako polovicu nášho jedálnička vyskladajme z čerstvej jarnej zeleniny, ktorú môžeme pripravovať buď vo forme rôznych šalátov, ale aj ľahkých jarných polievok či prívarkov. Potraviny zaraďujem do jedálnička postupne, ako nám ich ponúka príroda. Prvou jarnou hľuzovitou plodinou je topinambur. Jeho účinky sú pre nás výrazn

e – podporujú našu imunitu i vitalitu. Poznali ho naši starí rodičia a my by sme ho mali znovu zaradiť do našich jedálničkov. Postupne k nemu pridávajme ďalšie jarné plodiny ako kaleráb, reďkovka, špenát, špargľa, rukola, pažítka a ďalšie. Je často na našej kreativite ako ich zaradíme do nášho jedálnička.

4. Svojmu telu dodávam podporu zvonku

Naša koža je orgán nášho telam, ktorý ma dôležité ochranné funkcie preto sa potrebujeme o ňu starať 365 dní v roku. Po zimnom období ju potrebujeme regenerovať.

      

Začíname pílingami

 • aby sme odstránili rohovú vrstvu kože, ktorá sa z povrchu kože postupne odlupuje. Dôležité je vedieť, že rohovatenie trvá na tele 26-28 dní, no na tvári je tento proces oveľa rýchlejší 8-10 dní.

Potom pleť hydratujeme a vyživujeme

 • vhodné je na jar pred krémom používať sérum, ktoré obsahuje väčšie množstvo účinných látok ako je napr. kyselina hyalurónová
 • mastný krém vymeníme za jemné emulzie, ktoré telo cez pokožku zároveň hydratujú a vyživujú, aby si pokožka zachovala sviežosť a pružnosť

Nakoniec ochránime pred UV žiarením

 • prevencia pred škodlivým žiarením a starnutím je dôležitá (aj v prípade, že máme rady hnedé odtiene našej pokožky), pretože prvé jarné slniečko je dosť silné aj keď pocitovo si to neuvedomujeme.

Aj vy v rannom zhone riešite, čo si dať na raňajky? Odborníci z TEKMAR SLOVENSKO to za vás vyriešili a na trh prichádzajú s úplnou novinkou v rade WOMAN LINE – PROTEIN WOMAN LINE.

Muesli tyčinky WOMAN LINE už určite poznáte, či už z nášho podujatia alebo z free tréningov, kde pravidelne dopĺňajú ženám nutrienty, ktoré ich organizmus potrebuje (a samozrejme skvele chutia ☺). PROTEIN WOMAN LINE sú sypané raňajkové muesli, bez pridaného cukru, ktoré vás zasýtia na celé dopoludnie. Vďaka raňajkovej zmesi dostanete do tela vlákninu 11%, zmes rastlinných proteínov 21%, vitamín D, kyselinu listovú a železo. Samozrejme sú skvelým zdrojom zdrojom omega 3 – mastných kyselín, z ktorých kyselina alfa-linolénová prispieva k správnemu udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Na výber máte dve varianty semienkové a ovocné. Tak čo si dáte zajtra na raňajky? Vyskočte z postele o pár minút skôr a naštartujte svoj deň  s raňajkovým veľdielom od TEKMARU.

Prajeme vám dobrú chuť.

 

Pre viac info čítajte ďalej. 😊

Dostupnosť v obchodoch

PROTEIN WOMAN LINE sú zatiaľ dostupné v Metre ale pomaly sa listujú aj do iných obchodných sietí. Na východe Slovenska ich nájdete v obchode FAJNE, ale zaručene ich nájdete na https://www.tekmarshop.eu/

Benefity

 1. VYSOKÝ OBSAH PROTEÍNOV 20%
 2. BEZ PRIDANÉHO CUKRU
 3. BEZ PALMOVÉHO TUKU
 4. VITAMÍN D, KYSELINA LISTOVÁ, ŽELEZO
 5. VYSOKÝ OBSAH VLÁKNINY 11%
 6. VYSOKÝ OBSAH OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELÍN
 7. NO GMO
 8. BEZ UMELÝCH FARBÍV
 9. BEZ KONZERVANTOV

Zdravotné tvrdenia: Kyselina alfa-linolénová prispieva k udržiavaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

hmotnosť: 375g

Prečo by si ich mali ženy vybrať ?

Bielkoviny

Bielkoviny sú zdrojom aminokyselín, ktoré sú potrebné pre rast a regeneráciu svalstva. Okrem toho aminokyseliny v organizme zohrávajú dôležité funkcie. Denný príjem bielkovín by mal predstavovať 0,66 g na kg telesnej hmotnosti na udržanie základných procesov v organizme, avšak pri zvýšenej fyzickej námahe je potrebné príjem 

Železo

 • Anémia (nedostatok železa) – ženy (30%)

Železo prispieva:

 • k správnej tvorbe červených krviniek hemoglobínu
 • k správnemu prenosu kyslíka v tele
 • k správnemu fungovaniu imunitného systému
 • K zníženiu miery únavy a vyčerpaniu

Kyselina listová

 • Podporuje tvorbu krvi – tvorbu červených krviniek a hemoglobínu
 • Kyselina listová a železo sa navzájom podporujú

Vitamín D

 • Je dôležitý pre využitie Ca a P v organizme
 • Nedostatok vitamínu D: rednutie kostí – osteoporóza
 • Najmä u žien po prechode v dôsledku hormonálnych zmien

Nízky obsah cukrov – majú len semienkové

Destinácia, ktorá je pre nás TOP1 a ktorú odporúčame každému, či už skúsenejšiemu, alebo začínajucemu cestovateľovi, spĺňa potreby dovolenkára i cestovateľa, tomu kto cestuje lowcostovo ako batôžkár, či niekomu kto si potrpí na luxus, jednoducho všetkým, ktorí chcú v zime utiecť za teplom, odporúčame jednoznačne Bali!

Bali je jeden z najznámejších ostrovov v Indonézii, ktorý je pre svoju komplexnosť a rozmanitosť stále viac a viac populárnejší aj navštevovanejší. Turizmus a služby sú na vysokej úrovni, s angličtinou sa perfektne dohovoríte s domácimi, ktorí sú neuveriteľne priateľskí a srdeční. Ich priateľská povaha, a nezabudnuteľná, pokojná a pohodová atmosféra s určitosťou vyplýva z majoritného náboženstva, ktorým je Bálijský Hinduizmus. Každodenné prípravy a predkladania obiet, slávnostné ceremónie a ich celkové prežívanie viery do Vás vnukne pocit pohody, relaxačné tóny tradičnej hudby a vôňa vonných tyčiniek a kokosového oleja dovolenku ešte viac spríjemnia.

Na Bali sme strávili dokopy viac ako 100 nezabudnuteľných dní, a vďaka miestnym ľudom, nádhernej prírode, príjemnej klíme a táák veľmi chutnom jedle, ho vnímame ako náš druhý domov, a už sa nevieme dočkať, kedy sa vrátime. Hovorí sa, že Bali buď neočarí, alebo Vám jednoducho rovno vezme srdce. Naše srdcia sú na Bali.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo tento ostrov svojím návštevníkom ponúka, a prečo Vám odporúčame ísť práve na Bali.

Niekto tvrdí, že za peknými plážami treba cestovať inde. Oukej, ikonické a dokonalé pláže ala  Maldivy tu zrejme nenájdete, no my sme veľa nádherných našli. Pláže, ktoré jednoducho musíte navštíviť sú najmä v oblasti Uluwattu a v južnom cípe ostrova : Jimbaran Beach, Padang Padang, Balangan Beach (tu si vychutnajte dokonalý západ slnka), Uluwatu Beach, Nyang Nyang, Melasti, Green Bowl, Pandawa…

Najbližie pri letisku je neslávne slávna Kuta Beach, pozor, lebo veľa dovolenkárov trávi na tejto, prípadne na vedľajšej Legian Beach skoro celú dovolenku, a potom si veru pekný obraz o Balijských plážach neurobia. Ide o dlhú pláž so šedým pieskom lemovanú stánkami s jedlom, barmi, lehátkami, surferskými školami, plnú ľudí a najmä surferov. More je tu plné vĺn, na kúpanie tieto pláže veľmi nie sú, avšak surferi, a tí čo sa prišli na Bali naučiť surfovať si vhodnejšie pláže ani vybrať nemohli. Krátko po zložení sa na lehátku, alebo plážovom sarongu na horúcom piesku (miestne žienky sarongy nosia naskladané v košoch na hlavách, sarong je perfektný, praktický a na milión percent a spôsobov využiteľný doplnok- určite si ho kúpte, poteší aj ako suvenír) sa pri Vás pristaví nejaký mladučký, svalnatý a snedý Wayan, alebo Agus, a ponúkne na požičanie surf, výbavu, ale aj kompletné zaučenie, stojí to zopár eur, a verte,že sami sa surfovať len tak nenaučíte, my sme ponuku mládenca využili a Jakuba veru surfovať naučil…. samozrejme, tento šport patrí medzi náročnejšie a treba neustále tréningami svoje skills zlepšovať, ale keď raz skrotíte vlnu, more je už navždy vaše.

Nusa Dua a Sanur je dovolenková klasika, práve tu stoja najluxusnejšie rezorty, plážove bary a kluby. Keď už sme pri luxuse, (pre nás európanov vcelku za priaznivé sumy), opaľovať sa s drinkom alebo ovocným freshom v ruke sa odporúčame napríklad v slávnom Sunday’s Beach Club, The Edge Bali, alebo v Potato Head Beach Club.

Krásne pláže s bielym pieskom, kde sa bez obáv okúpu aj deti, sú v oblasti Padang Bai, napr. White Sand Beach, PadangBai Beach a Blue Lagoon.

Pláže, ktoré nám učarovali najviac sú čierne, vulkanické a s výhľadom na majestátnu, stále aktívnu sopku Mt. Agung. Tu v Amede si na svoje prídu šnorchlisti, ale aj potápači, podmorský svet je tu veľmi bohatý, voda temná, pokojná a čistá. Mimochodom, keď už je reč o čistote, Bali, alebo teda celkovo Indonézia a juhovýchodná Ázia bojuje s tonami odpadkov a najmä s tým plastovým, ktoré ohrozuje našu Zem, a najviac to vidno práve na ostrovoch, kam vlny neustále vyplavujú odpad, bohužial, takáto je realitu, ktorú sme spôsobily my ľudia, takže áno, môže sa stať, že z toho bordelu na plážach budete zhnusení a smutní, ale možno to dokáže tak ako i nám otvoriť oči a začať žiť zodpovednejšie a byť viac eko.

Milovníci prírody si na svoje prídu vo vnútrozemi ostrova. Epické ryžové polia a pohľad na jednoduchých no šťastných roľníkov, ktorí mnohí ešte pôdu orú tradične so zapriahnutým vodným byvolom, pohladí dušu a vy si tu vychutnáte ohromný pokoj a načerpáte potrebnú energie a urobíte urobíte krásne fotografie. Choďťe si užiť prvé lúče slnka prechádzkou na Campuhan Ridge Walk alebo do slávnych terasovitých ryžových polí Tegalalang.

Oblasť Ubud je nádherna a práve tu si užijete relax najlepšie. Mestečko ma úžasnú atmosféru, pre nás až čarovnú. Ak máte radi opičky navštívte populárny Sacred Monkey Forest Sanctuary. Potom si doprajte balijskú masáž, nakúpte originálne suveníry od výmyslu sveta na Ubud Traditional Art Markete, a večer si zajedzte jednu z najlepších pízz na svete.

Divokú džungľovú prírodu si nenechajte ujsť a spravte si výlet k vodopádom,ktoré su jedny z najkrajších. Úchvatných vodopádov je tu veru dosť. My milujeme všetky, ale spomenieme tu tie naše najobľúbenejšie – Sekumpul, Tegenungan, Tibumana, GitGit, Dedari, Kuning, Nungnung… potrebovali by sme aspoň o jednu stranu navyše, aby sme vymenovali všetky. Výlet k vodopádom jednoducho musíte absolvovať, stojí to za to!

Ak si budete chcieť schladiť hlavu, spravte si výlet do hôr v oblasti Bedugul, kde budete potrebovať teplejšie oblečenie, hlavne večer. Okrem vodopádov je táto časť známa predovšetkým  jazerami Bratan a Twin Lakes, kde počas hmly a mrholenia budete mať pocit, že ste niekde uprostred škótskej vysočiny, jahodovými poliami a kávovými plantážami. Odvážnejší strávte deň raftovaním na jednej z divých riek, či ziplinom.

Hodinu jazdy severnejšie prídete do mestečka Lovina, kde Vás miestni na rybárskych loďkách vezmú pri východe slnka pozorovať delfíny.

Na Bali je všetko jednoduché a pohodové. Prepravovanie je perfektné na prenajatej motorke, alebo skútri, prípadne pohodlne v autíčku so šoférom. Všetko vybaviíte rýchlo doslovne na ulici. Od zajednania si ubytovania, auta, motorky, výletu či dokonca predĺženia si víz.

Krajina je bezpečná, jedlo vynikajúce. Miestne Warungy si ihneď zamilujete, a domáca pestrá a zdravá strava vám bude po odchode chýbať.

Bali má naozaj čo ponúknuť aj tomu najnáročnejšiemu návštevníkovi. Pláže, prírodne scenérie, vodopády, drzé i milé opičky,senzačných ľudí, krásne hinduistické chrámy, a nekonečnú škálu aktivít. Je to doslovne raj aj pre bohatých, ale aj pre tých čo cestujú s nižším rozpočtom.

V rámci JV Ázi je podľa nás Bali najdokonalejšie miesto pre komfortného a náročného moderného človeka. Nie je nič, čo by mu tu mohlo chýbať a čo by nezohnal.

Jednoducho Bali je láska a, doslovne, miesto plné pozitívnych vibrácii.

Vidíme sa na Bali!

Vaši Miška a Jakub           miskajakub_travelers

V prípade diagnostikovania zdravotného problému máme regeneráciu predpísanú ako „povinnú jazdu“.  A ako je to v prípade, keď ľudia do svojho života zaradia šport či už pre radosť z neho alebo preto, že je súčasť módneho trendu? Podľa môjho názoru mnohí regeneráciu zanedbávajú z dvoch základných dôvodov:

 

 • pretože jej neprikladajú dôležitosť
 • pretože si myslia, že na ňu už nemajú čas alebo prostriedky

 

Podľa môjho názoru je však regenerácia o zodpovednosti k sebe samému.

Patrím k ľuďom, ktorí sa radia k športovcom-amatérom, ktorí športujú pre radosť. Športujem hlavne preto, že od malička som bola k športu vedená a stal sa prirodzenou, a preto potrebnou súčasťou môjho života. Prináša mi pocit šťastia, keď v ňom prijímam nové výzvy a prekonávam svoje limity.  V oblasti regenerácie patrím k tým,  ktorí si jej dôležitosť uvedomujú, ale nie vo všetkom a vždy ju dôsledne realizujú.  Stáva sa mi tiež, že si určitý problém nevšimnem a následne vyhľadávam pomoc až keď moje telo už na mňa kričí, že nevládze.  A z vlastnej skúsenosti preto viem, že to je už neskoro.

Stále viac si uvedomujem, že nielen dobrý tréner, správne cviky ale aj správna regenerácia má veľký vplyv na môj ďalší výkon.  Regeneračné návyky sú tie, na ktorých je potrebné pracovať. Testujem na sebe  veci a aktivity, ktoré pomáhajú tomu, aby moje telo bolo vždy dostatočne pripravene na ďalší tréning, čo znamená dostatočne vyživené a oddýchnuté.

Ako prvá základná vec, ktorú chcem spomenúť, je VODA. Telo potrebuje dostavať do seba po celý deň dostatok tekutín, aby fungovalo tak ako ma. Patrím k ľuďom, ktorý majú s pitným režimom veľký problém, pretože moje telo si vodu „nepýta“.  Ľahšie to asi majú tí z nás, ktorí pociťujú smäd. Je nás ale určite veľa, ktorí si preto musíme dávať veľký pozor, aby sme počas tréningu alebo aj mimo neho prijali dostatok tekutín. Dôležité je dbať na aj na to, čo pijeme. Ja okrem čistej pramenistej, ktorú pijem (snažím sa) celý deň  pijem aj zdravé čaje a vody. Také, ktoré neobsahujú cukor, umelé sladidlá ani iné nežiadúce prímesi ale zato obsahujú vitamíny a iné látky vhodné pre zdravie a vitalitu mňa, ako ženy a zároveň mi chutia. Ja osobne som si vyberám nápoje z konceptu Divas. Prečo? Pretože táto značka je zameraná na naše potreby, je slovenská a kvalita jej produktov svetová.

Druhá základná vec, ktorá je dôležitá pre regeneráciu tela je SPÁNOK. Naše telo, aby si oddýchlo potrebuje v dospelosti okolo 8  hodín dobrého spánku. Vtedy produkuje hormón potrebný na rast a obnovu tkanív. Ja dávam veľký dôraz na zdravý spánok. Pre maximálny kľud tela a mysle som si vybudovala návyk chodiť spať čo najskôr, v bežné dni najneskôr do 22,30.  

Tretia vec, ktorú mnohí ľudia často úplne vynechávajú je STREČING.  Ja ho považujem za veľmi dôležitú a regeneračnú časť tréningu,  pretože keď telo ponaťahujeme, pomôžeme mu v tom, aby nenastali počas tréningu problémy a asi každému známe po tréningové „svalovice“.  

Štvorku návykov dôležitých na regeneráciu uzatvára JEDLO. Po tréningu by telo malo dostať jedlo preto, aby svaly mohli regenerovať. V ideálnom prípade by sme mali jesť do 60 minút po skončení tréningu to, čo nám zabezpečí príjem dostatočného množstva vysoko kvalitných bielkovín a komplexných sacharidov. Aby som to dodržala, vybudovala som si návyk pripraviť alebo zabezpečiť si to, čo budem jesť po tréningu vopred a s radosťou.  Ja si nepočítam kalórie ale dlhodobo vnímam, čo robí môjmu telu dobre a podľa toho nakupujem. Samotná príprava i jedenie je potom pre mňa pôžitkom, ktorý mi tiež dodáva pohodu a tým aj regeneráciu mysle.

Tieto 4 základné veci, ktoré odporúčam pre regeneráciu, nás veľa nestoja. Sú v podstate iba o našom mentálnom nastavení, čo zaradíme medzi priority a vybudovaných návykoch. Ja osobne k základnej regenerácii testujem a pridávam ďalšie. Patria tam rôzne výživové doplnky, potreby a procedúry, ktoré robia dobre môjmu telu. Vyberám si ich podľa toho, ktoré časti tela mám ako namáhané alebo problematické a koľko času a zdrojov im môžem venovať. Masáže napomáhajú vyplavovaniu odpadových produktov metabolizmu z buniek, stimulujú receptory v koži a účinne pomáhajú urýchliť regeneráciu môjho tela. Ďalšou procedúrou, ktorú mám zaradenú ako príjemnú a účinnú regeneráciu nielen tela ale aj mysle je saunovanie. V nej dokáže úplne vypnúť moje telo a myseľ, ktorá je v bežnom stave nastavená na rýchlosť. Dostávam sa do stavu kľudu a oddýchnem si  po fyzickej aj psychickej  stránke. Na regeneráciu mysle si v súčasnosti osvojujem, a preto aj odporúčam meditáciu. V športe potrebujeme energiu, silu a dynamiku. Keď meditujeme, myseľ sa stáva pokojnou a tichou. Ak vo vnútri pociťujeme mier, tak práve zo svojho vnútorného života získame nesmiernu silu. Každá jedná sekunda, počas ktorej zažijeme okamih vnútorného mieru a pokoja, sa prejaví ako naša väčšia sila, ktorá môže byť až takmer neprekonateľná. Keď sme nepokojní, nielen svoju silu nezvyšujeme, ale naopak strácame aj tú, čo máme.

Na záver chcem zdôrazniť, že kvalitná regenerácia nemusí stáť veľa a pritom sa veľmi vyplatí. Chce to len systematické budovanie návykov a ich zaradenie do nášho života tak, ako sme si do neho zaradili šport a iné priority.  A pretože šport a regenerácia majú ísť takpovediac „ruka v ruke“, stačí si vyčleniť časť z času a prostriedkov, ktoré už venujeme športovým aktivitám aj na aktivity regeneračné. Dosiahneme tým oveľa väčší efekt.

 

Ahojte Justwomaniačky! 😛 Valentín je za rohom a ak ešte stále neviete, čím obdariť svoju polovičku, možno vám s tým trochu pomôžem. 😊 Výber vhodného darčeka či prekvapenia býva často stresujúce, ale verte, že nemusíte míňať veľa peňazí na drahé materiálne dary a skôr staviť na niečo originálne a zo srdca. Lásku si predsa treba vyznávať kedykoľvek počas roka a nie len v tento špeciálny deň 14.februára. No myslím, že je veľmi pekné ak toho druhého potešíte a dáte mu najavo, že vám na ňom záleží.

Čo iné môžete odo mňa ako food blogerky čakať , než jedlo? 😀 Áno, moje valentínske typy sa budú týkať práve gastronomických zážitkov, ale veď hovorí sa predsa, že láska prechádza cez žalúdok. Ja tento rok valentín špeciálne tráviť neplánujem (pretože vlastne ani nemám s kým), no spomínam si, že takto pred rokom som si vyrazila na valentínske raňajky s mojou kamarátkou a rozhodne to stálo za to. Pravdepodobne si spravím nejaké dobré jedlo, pozriem film alebo pôjdem do mesta. Takže ak ste single, rozhodne nezúfajte a neopúšťajte sa, pretože stále si môžete tento deň spríjemniť po svojom a vašou spoločníčkou môže byť napríklad vaša dobrá kamarátka, sestra či niekto vám veľmi blízky. A tieto typy môžete samozrejme využiť aj na iné príležitosti. 😛

 1. Valentínske raňajky

Škoda, že tento sviatok nevychádza na víkend, kedy si veľa z nás zvykne dlhšie pospať a pripraviť si lepšie raňajky, na ktoré nie je počas týždňa čas. Ak len predsa nemusíte ráno skoro vstávať, skúste partnera prekvapiť raňajkami do postele. Pripravte mu to, čo má najradšej a nezabudnite na nejakú sladkú maškrtu. S palacinkami či lievancami to máte určite vyhraté, keď ich ešte pekne ozdobíte (odporúčam jahody či maliny), len sa tak po nich zapráši. Pridávam aj jeden z mojich lievancových receptov, ktoré zvládne naozaj každý. 😊 Keď to nebudú raňajky do postele, môžete si na ráno pripraviť niečo dobré už deň dopredu. Chutná bábovka či raňajkový koláčik tiež nie sú na zahodenie a dokonca si ich môžete zabaliť aj do práce a pribaliť aj nejaký romantický odkaz. 😛

50g vlocky 🌰pol bananu 🍓1 vajicko 🌰150ml mlieka 🍓skorica 🌰chia semienka – volitelne – matcha prasok alebo kusok cvikle pre zelenu alebo ruzovu farbu

Pre väčších fajnšmekrov je tu možnosť ísť sa najesť niekde ˮVONˮ. Ja osobne milujem chodiť na raňajky niekam do podnikov, a keďže sa mi takáto možnosť naskytne naozaj len niekedy, o to viac si to užívam a vychutnávam. Momentálne je pre mňa jednotka na raňajky Mondieu, kde si nikdy neviem vybrať z ich ponuky a najradšej by som si dala všetko. Určite nebudete sklamaný a vyberie si naozaj každý, no výborné raňajky samozrejme ponúkajú aj inde a je len na vás, kam sa vyberiete. Verte mi, že deň začatý s poriadnymi raňajkami vám spríjemní celý deň a možno budete mať pocit, že nachvíľu zastal čas.

2. Afternoon coffee

Viete čo je moja ďalšia obľúbená činnosť? Kávičkovanie. 😛 Kedysi som mala také obdobie, že som takmer každý týždeň chodila skúšať nové kaviarne a podniky a sem tam za obeť padol aj nejaký koláčik. Pre mňa je na kávu najlepší čas medzi 15-16 hodinou a najradšej si dám kapučíno, keďže doma nemám možnosť napeniť si mlieko. Ak teda nie ste raňajkové typy, môžete si so svojou polovičkou spríjemniť deň pri dobrej káve a čízkejku, alebo len tak pokecáte s kamoškou čo je nové, napríklad aj o chlapoch. 😛 Po dobrej káve padne vhod aj menšia prechádzka a určite sa vo vašom okolí nachádzajú zaujímavé lokality.

3. Valentínsky výlet a večera

A čo takto spraviť si nejaký výlet? Najmä ak ste dobrodružnej povahy a radi spoznávate nové lokality. Ak je nejaké miesto, kam ste už dlhšie chceli ísť, spravte to práve v tento deň. Určite odporúčam krásne miesto Podersdorf v Rakúsku, kde sa nachádza jedinečný maják, alebo zámok Schönbrunn. Pokiaľ nechcete cestovať ďaleko, ja som nedávno navštívila kaštieľ v Tomášove, ktorý sa nachádza len kúsok od Bratislavy a veľmi sa mi tam zapáčilo. Je to neskutočne romantické miesto, niet divu, že tam máva mnoho ľudí aj svadby. V tomto kaštieli si môžete pochutnať aj na skvelom jedle, o čom som sa sama mohla presvedčiť. Stále tam totiž prebieha zimný festival jedla, v rámci ktorého môžete ochutnať jedinečné degustačné menu v ich reštaurácii, no špeciálne menu majú pripravené aj na Valentína. Zažijete tak romantický a jedinečný večer, na ktorý určite tak skoro nezabudnete. A ak sa vám tam veľmi zapáči, môžete si na noc rezervovať aj jednu z ich luxusných izieb. Viac informácií sa dozviete na tomto linku: https://www.hotelkastiel.sk/valentin.

4. Pre klasikov

Ak naozaj nechcete veľmi špekulovať, stavte na overenú klasikuzoberte partnera do kina na nejaký dobrý film. Skúste však vybrať niečo, čo bude baviť oboch, najlepšie nejakú komédiu, ktorá vás dobre naladí a po filme môžete zájsť ešte na drink či pohárik vína. Určite odporúčam novú českú komédiu Ženy v Behu, na ktorej som sa poriadne nasmiala a je to super oddychový film pre celú rodinu. Filmový večer si však viete vykúzliť aj doma, stačí prichystať popcorn, chlebíčky či iné pohostenie a filmový maratón sa môže začať.

Nech už prežijete Valentín akokoľvek, dúfam, že tento deň strávite príjemne a v dobrej spoločnosti. A ak sa inšpirujete nejakým z mojich tipov, určite mi dajte vedieť. 😊 Majte krásny február.

Melónové šťavy HYDRATE+ kyselina hyalurónová sú absolútnym svetovým unikátom. Takúto kombináciu nikde inde na svete nenájdeš – a pritom dáva zmysel! Melóny hydratujú viac než samotná voda, obsahujú množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov či stopových prvkov. V kombinácii s kyselinou hyalurónovou, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, no po 20. roku života sa vytvára čoraz menej (preto vznikajú vrásky), je to dokonalý hydratačný zázrak. Čerstvá šťava z melóna je na našom trhu ešte celkom ojedinelou záležitosťou, preto pri tomto produkte objavíte aj novú a možno neočakávanú chuť – v ponuke je ŽLTÝ MELÓN s hruškou, VODNÝ MELÓN s malinou a KANTALUP MELÓN s mangom.

  

Zdroj: IG @tatianazidekova

Samozrejmosťou je, že všetky produkty majú prírodné zloženie. To znamená, že neobsahujú žiadne konzervačné látky, farbivá a dokonca ani pridaný cukor či umelé sladidlá. Kto neverí, že sa v dnešnej dobe nájde tak poctivý produkt, nech si prečíta zloženie. A teraz jedna zaujímavosť, ktorú by si možno na prvý pohľad neuhádla: Diva’s je slovenská firma s výrobou na Slovensku! Za svoje produkty už dokonca získala mnohé medzinárodné ocenenia za inováciu či skvelú chuť. Tak čo, po ktorom z produktov siahneš najskôr?

Valentín, ach ten lásky čas… teda deň, ak mám byť presnejšia ☺ Áno áno, ľúbiť sa a prejavovať si lásku, je treba počas celého roka, ale prečo nedostať extra kyticu ruží (nielen na narodeniny alebo keď partner niečo pokazí a prosí o odpustenie 😉 Ja nemám nič proti Valentínu, je to také spestrenie v roku a pre mňa ako vizážistku o jeden kreatívny makeup naviac. Po halloweenskom, vianočnom, silvestrovskom looku, môžem vymýšľať nejaký romantický alebo sexy či tajomný. A práve všetky tri som si pre vás pripravila, snáď niekomu poslúži ako inšpirácia na tento deň lásky.

 

Ružová je farba jemná, dievčenská, sladká. Na viečkach pôsobí čisto a rozžiari pohľad. Skombinujte ju s tmavšou ružovou až bordovou do záhybu na viečku pre hlbší a dymovejší efekt. A aby sme dodali trochu iskry do Vášho pohľadu, naneste do vnútorného kútika trochu ligotavého alebo perleťového tieňu, odvážnejšie kľudne pridajte trblietky.  Na pery svetloružový „Barbie“ rúž alebo lesk, a bozk vás určite neminie 😉

„Sweet Barbie“

 

Čo ale taká klasika, červené pery, asi prvé,čo každému napadne, keď sa povie sexy makeup. Chvalabohu na trhu je nespočetné množstvo dlhotrvajúcich nestierateľných rúžov, ktoré vydržia aj Valentínske bozkávanie ☺ Treba si len vybrať taký, ktorý extrémne nevysušuje pery, lebo suché pery určite príťažlivé nebudú, ani v tej najkrajšej červenej. Ja osobne nedám dopustiť na matné dlhotrvajúce rúže od Zerva Cosmetics (www.zerva.sk) s prírodnými olejmi. Moje najobľubenejšie červené odtiene sú č.7 a 10 (viz.na fotke). Čevenú na perách može nosiť každá, treba len vybrať správny podtón, zjednodušene, ak ste teplý typ (vaše farby sú bronzová, hnedá,zlatá atď) tak s rúž tónmi oranžovej-napr. koralový, ak ste studený typ (vaše farby sú sivá, ružová,strieborná), tak červená by mala obsahovať modré tóny- sýty červený až „krvavý“ rúž. K takému makeupu už doporučujem len minimálne líčenie očí, najlepšie výraznejšia čierna linka.

„Sexy strawberry“

 

A pre tajomné ženy, ktoré chú zvádzať pohľadom, je tu dymové líčenie s tmavomodrým pigmentom, ako polnočná obloha. Tmavý tieň nanesený na celé viečko, potiahnutý smerom od vonkajších kútikov, dodá pohľad mačky, a zvýrazní predovšetkým svetlejšie oči. „Cat eyes“ look z vás urobí šelmu, ktorej sa nebude dať odolať. Rúž k takémuto makeupu treba voliť už jemný v nude odtieňoch, platí zlaté pravidlo, buď výrazné oči alebo pery, nie oboje.

„Midnight blue“

 

Keď sa rozhodnete pre akýkoľvek makeup alebo dokonca budete na Valentína makeup-free, želám vám, nech vás vaše polovičky ocenia a ste pre nich príťažlivé, lebo ktorá žena nemá rada kompliment, alebo aj dva či tri 😉

 

Láska k športu je to, čo nás všetky tu na tomto mieste spája. Všetky veľmi dobre vieme aký je pohyb pre naše fyzické i psychické zdravie dôležitý. Na čo by sme však pred športom nemali určite zabúdať? Jednoznačne na výber správnej športovej podprsenky. Tá je totiž  „alfou – omegou“ ako si udržať naše prsia počas športovania zdravé. Ak totiž budete cvičiť vo vašej „bežnej – dennej podprsenke“ môžete si zarobiť na rôzne zdravotné problémy. Veľa žien výber športovej podprsenky podceňuje. Lenže, športové podprsenky sa od klasických odlišujú ako i tvarom, tak i zložením materiálu.  Nehovoriac o tom, že disponujú vyššou úrovňou spevnenia poprsia. Či už sa jedná o beh, jumping, jazdu na koni, tenis, squash alebo akúkoľvek inú fyzickú športovú aktivitu, majte na pamäti, že ak sú vaše prsia v pohybe s nesprávnou podprsenkou si môžete narušiť väzivo. Nesprávna podprsenka môže spôsobiť chybné držanie tela, bolesti krčnej chrbtice a takisto i bolenie hlavy.

 

Pri jej výbere by ste teda mali v prvom rade myslieť na to, že vám musí „dokonale“ sadnúť. Na trhu existujú rôzne značky a každá športová značka ponúka rôzne úrovne spevnenia. Pri kúpe je veľmi dôležité kupovať podprsenku vhodnú na vami vybraný šport, ktorému sa venujete, či budete venovať. Základné pravidlo znie: „čím vyššia fyzická záťaž, tým väčšia podpora podprsenky je nevyhnutná“.  

 • Pre podprsenky, ktoré sú určené na nízku záťaž je typické, že ich ramienka bývajú tenké. Odporúčajú sa pri športoch ako joga, bicyklovanie, chôdza, golf, pilates a turistika.
 • Širšie ramienka sú vhodné pre strednú podporu pri športoch, kde vykonávate menšiu fyzickú aktivitu (napríklad lyžovanie, tenis, rýchla chôdza)
 • Na fyzicky náročné športy ako beh, jazda na koni, squash, aerobik, jumping, hádzaná, volejbal či basketbal sú potrebné podprsenky s extrémne dobrou oporou poprsia a široké ramienka.

 

Ďalším veľmi dôležitým atribútom pri kúpe športovej podprsenky je váš obvod hrudníka a veľkosť košíkov. Zväčša sú športové podprsenky číslované podľa klasických veľkostí. Tabuľka veľkostí býva na každej online stránke obchodu alebo  v kabínkach  športových obchodov.

Orientovať by ste sa mali podľa veľkosti vašej podprsenky, ktorú nosíte v bežné dni. Ak ju  nepoznáte, alebo si myslíte, že nenosíte správnu, mali by ste si zmerať obvod pŕs v najobjemnejšom mieste a taktiež obvod hrudníka tesne pod poprsím.

 

V neposlednom rade sa určite orientujte pocitom. Ak sa vám podprsenka zarezáva do pokožky, niekde vás tlačí, obmedzuje v pohybe  alebo sa v nej cítite nekomfortne, jej kúpe sa určite vyhnite a namierte rovno do iného športového obchodu alebo vyskúšajte inú športovú značku.  

Aj ty poznáš tie dni keď si vopred nachystáš outfit aby si sa ráno nezdržiavala s výberom a snažíš sa aby všetko spolu ladilo? Tyčinka Muesli Woman Line od Tekmaru môže ladiť s tvojim outfitom. Všetky tyčinky ti perfektne sadnú do kabelky kvôli svojej veľkosti a dokonalo sa napr. hodia ku oversized kabátiku, sukni, blúzke alebo k topánkam. Už niekoľko sezón nosíme oversized „vyťahané“ veci, ktoré vyzerajú ako keby sme ich zdedili po babkách alebo po staršom bratovi. 😀 Tento trend je jednoducho IN a my dúfame, že ešte dlho ostane. Kúsky sa pohodlne nosia a dajú sa všelijako nakombinovať, či už s rozťahanými džínsami, opaskom, čiapkami alebo rôznymi inými doplnkami. Tým, že tieto kúsky sú väčšinou vhodné do zimného počasia perfektne ich vynosíš na jar, jeseň alebo zimu. A keďže, nie všetky obľubujeme rúžovú, vybrali sme pre teba outfity aj v iných farbách.

 

 

Neviem ako vy, ale keď sa rok pomaly blíži ku koncu, začínam sa celkom tešiť. Nielen na to krásne Vianočné obdobie, ale aj na oslavy nového roka, ktorými dávame akoby takú bodku za tým čo bolo a do roku 2019 vchádzame s čistým štítom. Rozmýšľame nad tým, čo nám predošlý rok dal, čo nás naučil, čo všetko sme zažili alebo dobre a naopak zle spravili. Práve na nový rok si veľa z nás dáva predsavzatia rôzneho druhu, ktoré by rád nasledujúce obdobie dodržiaval. Ja som si väčšinou zvykla napísať zopár bodov, ktoré by som ďalší rok chcela splniť alebo nejaké svoje sny a ciele. Nikdy som nebola z tých, čo by sa rozhodli zmeniť svoj život o 180 stupňov hneď 1.1., keďže zmeny môžete urobiť kedykoľvek počas roka, keď sa na to cítite alebo to sami chcete.

Preto aj moje tohtoročné predsavzatia na rok 2019 budú len takou pomôckou pre mňa, aby som potom tento rok vedela vyhodnotiť a porovnať. Zároveň som sa to rozhodla poňať aj tak motivačne a možno trošku inšpirovať aj vás, milé dámy 😊ako svoj život zmeniť k lepšiemu. Určite má väčší zmysel dávať si dlhodobejšie a reálne ciele, o ktorých sme si isté, že ich aspoň na 50% vieme splniť. Ak si poviete, že od 1.1. nebudete jesť čokoládu ani nič sladké, bude to chcieť naozaj obrovskú pevnú vôľu dodržať to. Ak to ale sformulujete štýlom, že od 1.1. sa budete snažiť jesť menej sladkého a čokolády, raz za čas bude nejaký dezert či čokoládka skôr potešenie a odmena a vychutnáte si to o to viac. Poďme ale k mojim tipom ako urobiť rok 2019 ešte lepším a nezabudnuteľným.

 

JEDLO – Keďže som hlavnou predstaviteľkou jedla, musím začať práve týmto. 😛 Keďže sa snažím zdravo stravovať už nejakú dobu, o zmenu jedálnička sa usilovať nemusím. Skôr by som sa v tomto roku chcela viac zamerať na skúšanie nových jedál, receptov a zaujímavých kombinácií a viac si variť v pohodlí domova. Mám veľké množstvo knižiek, v ktorých na mňa čaká množstvo inšpirácie, taktiež na Instagrame či v časopisoch. Väčšinou sa rozhodnem pre overenú klasiku, ktorú mám rýchlo hotovú, no je čas sa zdokonaliť aj vo varení normálneho jedla a nie len prípravy raňajok. 😊

Ak je vašim predsavzatím zmeniť stravovanie, určite odporúčam začať raňajkami, ktoré správne naštartujú váš deň. Výhovorky ako nemám čas neplatia, keďže už existuje asi milión tipov, ako si pripraviť tieto pokrmy dopredu, prípadne si všetko vždy viete zobrať so sebou. Je to len o zvyku, takže zmena režimu môže trvať nejaký čas, no verte mi, že vyhladované si ráno skôr kúpite 2 kúsky čoko croissantu s kapučínom ako nejaké zdravé ovocie. Ja som si napríklad v poslednej dobe veľmi obľúbila smoothie misky a tofu krémy, ktoré ľahko pripravíte zmiešaním zdravých potravín. Pridávam aj moje 2 obľúbené recepty, ktoré možno oceníte ak sa ráno ponáhľate, no zaručene vás zasýtia vďaka obsahu bielkovín. 😊

OVERNIGHT OATS

Asi najjednoduchšie raňajky, ktoré si pripravíte deň dopredu a ráno len vyberiete z chladničky. Do väčšej nádobky alebo misky dáme 50g vločiek, zalejeme mliekom alebo vodou, pridáme odmerku proteínu, oriešky, ovocie, jogurt alebo arašidové maslo a všetko spolu premiešame. Necháme cez noc v chladničke, kedy nám vločky ešte nasiaknu, všetko sa pekne spojí a ráno si len nádobku vezmete so sebou, prípadne môžete rovno jesť. 😊

 

TOFU KRÉM

Príprava je naozaj jednoduchá, základom je vždy mrazené ovocie (najlepšie banán a nejaké maliny či čučoriedky). A samozrejme tofu! Do mixéra si hodíme jeden mrazený banán, maliny, polovičku jablka, 50g tofu, lyžičku ľanových semienok, 100ml mandľového mlieka, … prípadne viete ešte experimentovať aj s ďatľami, chia, orieškami, kokosom či proteínom. Hotový mix by mal mať hustejšiu konzistenciu, nalejeme ho do misky a ozdobíme tým, čo máme radi. Ja používam ovsené vločky, granolu, orieškové maslá alebo ďalšie ovocie. To, či je váš krém dostatočne hustý zistíte tak, že vám všetko bude pekne držať na vrchu a nebude v tom plávať. 😛

Dobré raňajky sú určite skvelým začiatkom na vašej ceste za zdravším JA, a keď už budete mať raňajky ako tak v rukáve, môžete sa pustiť do experimentovania aj s ďalšími jedlami, ktoré si počas dňa dáte. Oplatí sa tiež dopredu popremýšľať nad tým, čo a kedy plánujete jesť a prispôsobiť tomu aj váš nákup. Môžete tak aj niečo málo ušetriť, keďže nebudete nútené kupovať zbytočnosti a napríklad zelenina a ovocie vám vydržia aj viac dní.

BYŤ VIAC EKO

V posledných mesiacoch sa čoraz viac začína riešiť starostlivosť o životné prostredie, obchody spoplatnili používanie tašiek, vznikajú obchody kde si môžete veci kúpiť alebo načapovať do vlastných nádobiek alebo si môžete vyrobiť vlastné tašky na potraviny z rôznych materiálov. Áno, nie vždy vie byť človek eko a aj mne sa stane, že si plastový sáčok musím zobrať, no aj malé zmeny môžu byť dobrým krokom ako si viac vážiť prírodu okolo seba. Už len to, že si niekto takéto vlastné vrecúško zoberie so sebou môže byť inšpirácia pre druhých aby sa viac zamysleli nad tým, že sa skutočne plastmi zbytočne plytvá. Skúste aj vy tento rok urobiť aspoň malé zmeny – zoberte si vlastnú tašku z domu na nákup, nemíňajte zbytočne veľa vrecúšok na ovocie či zeleninu, prípadne si noste vlastné obedáre ak si beriete jedlo so sebou. Ja sa musím polepšiť a konečne si kúpiť látkové vrecká na pečivo či ďalšie potraviny. Tiež plánujem navštíviť bezobalové obchody, pretože som ešte nikdy v žiadnom nebola.

MOTIVÁCIA K POHYBU

Ako som už písala, jedlo a pohyb so sebou spolu súvisia. Je to aj v mojom prípade, keďže sa už dlhodobejšie venujem behu a strava dokáže veľmi ovplyvniť môj výkon. Cieľ schudnúť si dáva na začiatku roka nejedna žena. Len máloktorej však toto nadšenie vydrží dlhodobejšie a počiatočná motivácia sa akosi stráca. Ak ste sa predtým veľmi nehýbali, zvýšená aktivita môže byť pre vaše telo najskôr miernym šokom. Preto treba začať pomaly aby ste mohli na sebe vidieť väčší progres, aby ste mali z pohybu radosť a aby sa stal súčasťou vášho každodenného života. Ja si už deň bez behu či cvičenia ani neviem predstaviť a vždy mám potom lepšiu náladu.

Nájdite si aktivitu, ktorá vás bude baviť – Nie každému vyhovuje to isté a každého baví niečo iné. Viete koľko zaujímavých pohybových aktivít dnes máme k dispozícii? Ja sama som už pár vyskúšala – zumba, jumping, plávanie, bicykel, beh alebo dokonca jóga. Informujte sa o tom, čo sa dá robiť vo vašom okolí, nebojte sa skúšať nové veci, prípadne namotivujte aj vašu kamarátku ak do toho nechcete ísť samé. Ja som sa tiež dostala k behu práve vďaka bežeckej komunite, spoznala som nových ľudí, na tréningoch som nebola nikdy sama a navzájom sme sa motivovali a zdieľali naše skúsenosti. Uvidíte, je to oveľa väčšia zábava ak sa venujete viacerí nejakej spoločnej aktivite.

Spravte si z toho rutinu. Naplánujte si svoj týždeň – v pondelok hodina plávania, utorok zumba s kamoškou a vo štvrtok tréning vo fitku. A cez víkend prechádzka na čerstvom vzduchu a prírode. Ani sa nenazdáte a vaše aktivity vám zapadnú do vášho plánu a bude oveľa menšia šanca, že nejakú aktivitu dobrovoľne vynecháte. Budete sa na to skôr tešiť, mať dobrý pocit zo seba a určite sa to potom ukáže aj na ručičke na váhe.

 

ČAS PRE SEBA

Na druhej strane netreba zabúdať ani na regeneráciu a venovaniu sa samým sebe. Dnes žijeme v uponáhľanom svete, riešime prácu, rodinu, školu, k tomu jedlo a šport, najradšej by sme robili desať vecí naraz. To ale samozrejme nie je možné, ibaže by mal deň aspoň 48 hodín. Sme v strese, v akomsi začarovanom kruhu a život si vôbec neužívame a nemáme čas vypnúť. Skúste si však predsa len nájsť aspoň tú pol hodinku denne pre seba a uvidíte, že prídete na iné myšlienky. Duševné zdravie je taktiež dôležité ako aj to fyzické, len sa naň  často zabúda.

Ráno vstaňte skôr, pripravte si raňajky, dobrú kávu, pustite rádio, zamyslite sa nad tým, čo vás všetko čaká a čo potrebujete spraviť. Budete tak oveľa produktívnejšie a nestratíte polovičku dňa nič nerobením. Choďte si zacvičiť alebo zabehať, takáto ranná aktivita vás nabudí, preberie a budete mať väčšiu chuť pustiť sa do ďalších vecí. Po príchode z práce si pustite obľúbený seriál, choďte na prechádzku alebo s kamoškou pokecať na kávu. Večer si urobte domáce SPA, napustite vaňu, dajte si pleťovú masku, skúste chvíľku meditovať alebo si pustite motivačný podcast. A večer si pred spaním môžete prečítať napríklad dobrú knihu alebo pri šálke čaju pustiť dobrý film. Každá maličkosť, ktorá vám vie spríjemniť deň sa počíta a preto na to rozhodne nezabúdajte.

Milé Justwoman ladies, teším sa na náš spoločný rok 2019, ja dúfam, že bude pre všetky úspešný a minimálne tak dobrý ako ten minulý. Snáď sa vám splní všetko, čo si budete priať a verím, že sa spolu stretneme na spoločných akciách a vzájomne sa budeme motivovať a podporovať. Pamätajte na to, že sa všetko deje pre niečo a spolu sme silné a zvládneme aj nemožné. 😊