Vyrazte do ulíc štýlovo. Súťažte s nami o jedinečný skúter VESPA.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.27.01

Vietor vo vlasoch, nespútanosť a čas, ktorý patrí len vám. Po tom všetkom vo svojom vnútri túži každá žena. Ako by to ale mohlo byť realitou pri množstve povinností, ktoré sa nám denné sypú na hlavu? A čo tak.. Hmm.. Máme to! Pripravili sme pre vás súťaž, vďaka ktorej toto všetko môžete získať. Ako? Čítajte ďalej a všetko vám prezradíme.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.27.01

Jeden z našich partnerov – ITAL MOTO sa rozhodol venovať do súťaže štýlový skúter VESPA. Ide o nádherný taliansky kúsok, do ktorého sa zamilujete na prvý pohľad. Už rozumiete, prečo tá otázka na začiatku? Sme si viac než isté, že po tom, ako naň nasadnete, zaplavia vás presne tieto pocity. V tej chvíli budete existovať len vy, pocítite príjemný vánok a slobodu. Stres sa pominie. Na chvíľu všetko vypustíte z hlavy a budete si užívať túto jedinečnú jazdu.

Príjemná predstava, ktorá sa môže premeniť na realitu. Jediné, čo preto musíte urobiť je, registrovať sa do konca marca na našej stránke justwoman.sk. Každá z vás, ktorá tak urobí, nie len, že zažije neopakovateľnú atmosféru tohto podujatia plného aktívneho pohybu a zábavy, ale bude tiež zaradená do žrebovania o tento úžasný skúter.

Ako teda na to?

 • Navštívte náš web www.justwoman.sk
 • V sekcii registrácia si zvoľte niektorú z možností – prihlásiť sa môžete ako jednotlivec alebo využite zvýhodnené štartovné pre svoj tím
 • Na váš mail vám príde potvrdenie o úspešnej registrácii
 • Každá z vás, ktorá sa už zaregistrovala, alebo tak urobí do 31.3.2018 bude zaradená do žrebovania o krásny taliansky skúter VESPA
 • Víťazka si svoju cenu prevezme priamo na podujatí Justwoman by Diva’s – ktoré sa uskutoční 16.6.2018 v Bratislave

Čo poviete? To sa naozaj oplatí! Ak by ste si túto skvelú výhru chceli pozrieť na vlastné oči už teraz, stačí ak navštívite novootvorenú predajňu na Bajkalskej 29 v Bratislave. Predajcovia vám ho radi predvedú v plnej paráde. A my sa na vás budeme tešiť 16.6. na najštýlovejšej dámskej jazde Justwoman by Diva’s! 

5 dôvodov, prečo by ste mali zaradiť müesli do svojho jedálnička

Screen Shot 2018-02-04 at 17.24.20

Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Túto vetu nám mami pravidelne opakovali už od malička. A mami majú čo? Predsa vždy pravdu. Okrem toho, toto tvrdenie potvrdzujú aj viaceré štúdie. Konzumácia raňajok prináša obrovské výhody, napríklad zlepšenie kognitívnych funkcií, posilnenie srdca a s tým spojené zníženie vzniku srdcových ochorení. Najdôležitejší je ale prínos energie pre správny štart do každého dňa.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.24.20

Avšak, ako to už býva, pri veľkom množstve povinností často dávame bokom naše vlastné potreby. Budík na 5:30, ale aj tak nemáte čas pobehovať v kuchyni a rozmýšľať, do čoho by ste rýchlo ,,zakusli″? Nevadí, skúste siahnuť po plnohodnotných raňajkách vo forme müesli tyčinky. Máme pre vás hneď 5 dôvodov, prečo sa to vyplatí.

Budete sa cítiť sýte, dlhšie…

Müesli tyčinka vás dokáže zasýtiť na dlhší čas. Je to spôsobené odolným škrobom, ktorý si vyžaduje dlhší čas trávenia. Keď sa rozkladá v žalúdku, súčasne sú uvoľňované tráviace kyseliny, ktoré potláčajú vašu chuť do jedla. Okrem toho sa na plné obrátky naštartuje aj metabolizmus, čo znamená, že budete spaľovať viac kalórii za menej času. A to je predsa snom každej z nás.

Pocítite príval energie

A čo je lepšie, vďaka tomu, že obsahujú výživné obilniny, chrumkavé vločky a šťavnaté ovocie, táto energie sa bude uvoľňovať postupne. To znamená, že sa nevyparí cestou do práce či školy.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.24.26

Posila aj pre vaše srdce

Jednou zo základných zložiek sú ovsené vločky. Tie obsahujú veľmi dôležité látky – lignín a beta-glukán. Obe majú blahodarné účinky na naše srdce. Odstraňujú zlý cholesterol bez toho, aby mali vplyv na tvorbu toho dobrého cholesterolu. Okrem toho – lignín chráni organizmus pred rakovinou.

Niečo malé vždy po ruke

Odborníci na stravovanie sa zhodujú, že je lepšie v priebehu dňa konzumovať viacero chodov. Okrem raňajok po tejto zdravej a výživnej dobrote môžete siahnuť aj medzi hlavnými chodmi. Jednoducho vždy, keď pocítite potrebu do niečoho zahryznúť.

Športujete alebo držíte diétu?

Nemusíte sa báť. Vďaka nízkemu obsahu cukru nejde o žiadny hriech a môžete si ich vychutnať bez výčitiek svedomia. Viac si o tom môžete prečítať aj v článku Čisto ženská záležitosť na našom blogu.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.24.31

Presvedčili sme vás o tom, že by sa müesli tyčinka mala stať súčasťou vášho jedálnička? Teraz už len stačí, objaviť tú pravú príchuť pre vás. Vďaka nášmu partnerovi, spoločnosti Tekmar, budete mať široký výber aj na podujatí Justwoman by Diva’s, kde sa o svoje pocity môžete podeliť s ostatnými aktívnymi ženami.

Nakopni sa, cíť sa fit a najmä v pohode

Screen Shot 2018-02-04 at 17.17.39

Prvý mesiac roku 2018 máme za sebou. Koľko novoročných predsavzatí ste si dali? A koľko z nich naozaj dodržiavate? Nový rok znamená pre každú z nás 365 dní nových príležitostí. Dohnať to, čo sme nestihli, stanoviť si nové ciele a ísť za nimi. Nie vždy je to jednoduché a vyžaduje si to poriadnu dávku odhodlania.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.17.39

Pripravili sme si pre vás sériu motivačných citátov, známych aj menej známych osobností, ktoré vás motivujú, nakopnú a pomôžu vám prežiť každú chvíľu naplno. Nie je dôležité, kto ich povedal, ale to čo si z nich dokážete vziať a využiť vo svoj prospech.

 • ,,Ak niečo nemáš rád, zmeň to. Ak to nemôžeš zmeniť, zmeň svoj postoj.“ (Maya Angelou)
 • ,,Môžeš sa hnevať, môžeš zúriť, môžeš kričať alebo plakať. Čo nemôžeš, je vzdať sa!“ (anonym)
 • ,,Úspech je súčet malých snáh opakovaných deň čo deň.“ (anonym)
 • Screen Shot 2018-02-04 at 17.17.46
 • ,,Sen, ktorý nemáš, sa ti nikdy nemôže splniť.“ (Mark Victor Hansen)
 • ,,Je potrebné byť odlišní, aby ste boli nenahraditeľní.“ (Coco Chanel)
 • ,,Presný cieľ je odrazový mostík ku každému úspechu.“ (Christian Godefroy)
 • ,,Aj ten najdlhší beh sa začína obyčajným krokom. Jediné čo musíte, je odhodlať sa spraviť ho…“ (anonym)
 • ,,Postarajte sa o svoje telo. Je to jediné miesto, kde musíte žiť.“ (Jim Rohn)
 • ,,Nemyslím si, že smútok je vždy drvivý. Môže byť tiež celkom povznášajúci a radostný. Niekedy si musíš dovoliť byť smutný, aby si sa pohol vpred.“ (Adele)
 • ,,Ak naozaj milujeme sami seba, všetko v živote zázračne funguje.“ (Louise Hayová)

Máte svoj obľúbený citát, ktorý vám pomáha v období, kedy sa vám nič nedarí a neviete ako ďalej? Alebo nejaký iný overený recept? Je len na vás čím sa inšpirujte. Dôležité je zapamätať si, že aj keď príde ťažké obdobie, nepríjemná skúsenosť, niečo čo vás raní natoľko, že máte chuť všetko vzdať, nikdy to nerobte. Aj po tej najväčšej búrke vždy vyjde slnko. Zaručene.

STAY FIT │ WAKE UP │ KEEP CALM

Všetko čo potrebujeme je v nás. Ženskosť, sila, odhodlanie. A vedia to aj tvorcovia jedinečných produktov Diva’s for women. Ich nová rada Herbal Tea Infusion vám poskytuje správnu dávku a kombináciu látok potrebných k tomu, aby ste zo seba dostali to najlepšie.

Šípková ochrana zabalená v ružovom podporí vašu imunitu, vďaka čomu budete s ľahkosťou zvládať útoky okolitého prostredia.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.17.53

Poriadnou dávkou energie vás nabije zelená MATCHA. Jedna porcia týchto vylúhovaných bylín dosahuje rovnaké nutričné hodnoty ako 10 šálok zeleného čaju.

Ak sa chcete cítiť v pohode za každých okolností, červený ROOIBOS sa postará o to, aby vás nič len tak nerozhodilo.

Vyskúšajte pravý čajový výluh z bylín, s obsahom ovocia a doprajte svojmu telu infúziu plnú života. Nech je každý váš krok úspešným priblížením sa k naplneniu vašich cieľov.

Ešte ste nezačali so smoothie? Pár dôvodov, prečo si ho zamilujete.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.08.43

Ešte ste nezačali so smoothie? Pár dôvodov, prečo si ho zamilujete.

Sú zdravé? Áno. Sú chutné? Suroviny si volíte vy, takže odpoveď znie – zaručene. Zaberie príprava veľa času? Iba toľko, koľko ste ochotné jej venovať. Pár minút však bude určite stačiť. Dôvodov, prečo si ho zamilovali milióny ľudí po celom svete je ale oveľa viac.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.08.43

Vedeli ste, že existuje viacero typov smoothie?

Niektorí ho považujú za nápoj, iní za jedlo. Konzistenciu si môže zvoliť každý sám. Rovnako ako prísady, z ktorých si ho vytvorí. Základnými surovinami sú čerstvá alebo konzervovaná zelenina a ovocie. Nejde o klasický džús, keďže ten tvoria len šťavy. Ako sa teda pripravuje?

Je to veľmi jednoduché. Stačí si vybrať ľubovoľné ovocie či zeleninu. Pokojne môžete siahnuť aj po tých, ktoré nemáte veľmi v obľube. Ich chuť vám tento krát nebude vôbec prekážať. Všetky ingrediencie pokrájate na menšie kúsky a vložíte ich do smoothie makera. Ak ho ešte nemáte doma, vystačíte si aj s klasickým mixérom a väčším pohárom. Potom už stačí len pridať trochu vody, všetko poriadne rozmixovať a chutný nápoj je na svete.

Predstavme si 4 základné druhy smoothie:

 • Ovocné smoothie – ako už je zrejmé podľa názvu, tento typ nápoja je pripravený len z rôznych druhov ovocia. Najlepšia voľba ak máte radi sladkú chuť. Najlepšia voľba pre rýchle a chutné raňajky.
 • Zelené smoothie – je tvorené čisto zelenými surovinami ako špenát, brokolica či petržlenová vňať. Ich sila spočíva v naštartovaní prirodzených mechanizmov na očistenie organizmu od cholesterolu, tuku a toxínov.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.08.49

 • Smoothie na boj s tukmi – tento typ tvoria suroviny, ktoré sú charakteristické svojou schopnosťou spaľovania tukov, ako napríklad kofeín, ľanové semienka alebo zelený čaj.
 • Nový typ dezertu – špeciálnou kategóriou sú dezertné smoothie. Skvelá, chutná a najmä zdravá náhrada koláčov. Aby ste ulahodili chuti svojich hostí, môžete vyskúšať viaceré kombinácie. Pravdou ale je, že tým sladším nedokáže nikto odolať.

Nech už zvolíte akýkoľvek typ, akékoľvek suroviny, svoje telo nakopnete tým najlepším možným spôsobom. Veď nie je žiadnou novinkou, že ovocie a zelenina obsahujú všetky potrebné látky pre organizmom. A si ho môžete dopriať bezbolestnou injekciou každý deň a najmä chutne. Tak ako so všetkým to ani so smoothie netreba preháňať. Ideálna dávka sa pohybuje niekde medzi 250 – 600 mililitrov.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.08.55

Skvelý tip na záver

Špenát nepatrí medzi obľúbené suroviny, aj keď Pepek by s nami teraz nesúhlasil. Tak ako jemu, aj vám ale môže dodať poriadnu dávku energie. Preto sme sa potešili zo zaujímavej kombinácie, ktorá chutí naozaj lahodne. Čerstvé avokádovo-špenátové smoothie.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.09.01

Na prípravu jednej porcie potrebujete:

1 hrsť špenátu

½ avokáda

2,5 dl studeného, nízkotučného a nesladeného mlieka

1 polievková lyžica slnečnicových semiačok

Špeciálna ingrediencia – 1 lyžička prírodne vyváženého Vanilkového kokteilu Natural Balance

Všetko pekne zmixujete dokopy a voilá, skvelá, chutná a výživná dobrota je na svete. Pre viac receptov navštívte tiež blog nášho partnera – Oriflame. V sekcii Welness vás prevedú svetom zdravého stravovania a výživových doplnkov. Všetko preto, aby ste sa cítili krásne navonok aj zvnútra.

Za dokonalým SPA nemusíte chodiť ďaleko

Screen Shot 2018-01-04 at 12.33.36

 

Zimné obdobie má svoje čaro. Okrem iného je obdobím tých najkrajších sviatkov. Vianoce ako čas pokoja, lásky, stretnutí s rodinou a Nový rok, pri ktorom si pripomíname všetko pekné, čo sme zažili, ale aj to, čo nás ešte len čaká. Na druhej strane má však na nás aj negatívny vplyv. Zimná únava, naháňanie sa vo víre predvianočných nákupov a s tým spojený stres, nerobia dobre nám ani našej pleti. Preto sme si pre vás pripravili tipy na skvelé domáce SPA, po ktorom načerpáte energiu a budete sa cítiť krásne.

Ako na to?

V zime dostáva naša pleť poriadne zabrať. Vyživte ju za pomoci pleťovej masky. Pred jej nanesením sa postarajte o to, aby ste pleť zbavili všetkých nečistôt. Použite preto vami obľúbenú pleťovú vodu. Následne naneste na tvár pleťovú masku, vyložte si nohy, a nechajte ju pôsobiť 10 – 15 minút. Ak chcete zažiť dokonalý oddych, dotvorte si atmosféru voňavými sviečkami a príjemnou relaxačnou hudbou. Pretože správna atmosféra je základ.

Na odstránenie masky odporúčame použiť uterák. Namočte ho do teplej vody, jemne vyžmýkajte a zotrite masku z tváre. Ošetrenie tváre horúcim uterákom je súčasťou väčšiny spa procedúr pre otvorenie pórov. Zabezpečí vám tak pocit dokonale čistej a sviežej pleti na niekoľko dní.

Screen Shot 2018-01-04 at 12.33.36

Užite si sprchu inak

Screen Shot 2018-01-04 at 12.33.45Ďalšia vynikajúca procedúra je kneippov kúpeľ, ktorý zabezpečuje povzbudenie krvného obehu. V kúpeľoch alebo z welness pobytov ju môžete poznať ako oddelené nádoby, pričom v jednej sa nachádza studená a v druhej teplá voda. Trik je v tom, že v priebehu približne 10 minút striedavo prešľapujete z jednej nádoby do druhej. Dokonalé prebudenie pokožky a zlepšenie krvi si môžete dopriať aj doma. Na chvíľu si odbehnite do kúpeľne a rovnaký princíp aplikujte na celé svoje telo striedaním teplej a studenej sprchy. Po návrate do izby, si doprajte opäť chvíľku oddychu (3-5 min), aby sa vaše telo dostalo do normálu.

Dodajte očiam iskru

Tento čas môžete využiť naplno a dopriať oddych aj svojim očiam. Ak akurát nemáte po ruke uhorku, nevadí. Stačí, keď si na zatvorené viečka priložíte zadnú časť vychladenej lyžice. Uvidíte, že im tak dodáte poriadnu iskru. Efekt môžete vylepšiť nanesením očného krému, ktorý by mal byť súčasťou kozmetiky každej jednej ženy. Odporúčame výber prispôsobiť podľa veku a typu pleti.

Nezabúdajte na dokonalé ruky

Screen Shot 2018-01-04 at 12.33.51Že vám k dokonalému domácemu spa ešte niečo chýba? Samozrejme, welness pobyt sa zvyčajne nezaobíde bez skvelej masáže. Ak náhodou nemáte po ruke niekoho, kto by vám ju mohol dopriať, spoľahnite sa na svoje schopnosti. S telovým mliekom pokožke dodáte nie len potrebnú výživu, ale za jednoduchých pohybov uvoľníte napäté svaly. Začnite chodidlami, postupne prejdite celými dolnými končatinami. Nasledovať môže masáž rúk, prípadne krčnej chrbtice.

Svoje domáce spa ukončite napr. pohárom vínka pri svojom obľúbenom filme. Nech už sa inšpirujete našimi radami, alebo siahnete po vami overených domácich procedúrach, najdôležitejšie je, aby ste si dopriali čas, ktorý bude len váš.

Aký pohyb je pre nás (ženy) ten správny?

Screen Shot 2017-12-27 at 18.29.46

Túžite po dokonalej postave, chcete sa cítiť dobre alebo predchádzať vzniku rôznych ochorení? Základom niektorého z týchto cieľov je, bol a vždy bude pohyb. Ako ale zvoliť správnu aktivitu, ktorá bude nám a nášmu organizmu najviac vyhovovať?

Choďte na to pomaly

Začať so športom a aktívnym pohybom nikdy nie je neskoro. Treba ho však prispôsobiť veku, zdravotnému stavu a svojim schopnostiam. Ak vaše telo nie je na pohyb zvyknuté, bude sa zo začiatku prirodzene brániť. Žiadaný efekt nikdy nedosiahnete zo dňa na deň, a preto, keď sa rozhodnete začať športovať, uvedomte si, že na to musíte ísť postupne.Screen Shot 2017-12-27 at 18.29.37

Na začiatok si môžete zvoliť napríklad len chôdzu v podobe turistiky. Tá je vhodná bez rozdielu pre všetkých. Najdôležitejšie je dbať na správnu obuv, ktorá by mala podporovať klenbu chodidla, fixovať členky a byť dostatočne vzdušná. Pohyb na čerstvom vzduchu má pozitívny efekt nie len na vaše fyzické, ale tiež psychické zdravie. Ak ste si ale ako cieľ zvolili schudnúť, je potrebné nájsť si ostro stúpajúcu trasu a podľa možností, kráčať v rýchlejšom tempe bez prestávok.

Postupne budete zvládať aj náročnejšie a dlhšie trasy, zlepší sa vám kondícia a nebudete mať problém trúfnuť si na beh. Práve ten je vynikajúco podporuje chudnutie a tiež váš obehový systém. Odporúča sa skôr pomalší, vytrvalostný beh v trvaní 30 – 45 minút. Netreba sa báť toho, že na prvý krát nezabehnete celú trasu. Nič sa nestane, ak budete beh kombinovať s rýchlou chôdzou. Na čo ale určite nezabúdajte je dobrá rozcvička a zahriatie pred behom. Na jeho konci by zase nemalo chýbať dôkladné ponaťahovanie celého tela.

 

Screen Shot 2017-12-27 at 18.29.46

Čoraz populárnejšou aktivitou medzi ženami sa stáva joga. Má to svoje opodstatnenie. Za jedným typom cvičenia sa ukrýva veľké množstvo pozitívnych vplyvov na náš organizmus – úbytok hmotnosti, pevné a pružné telo, krásna pleť, pokojná myseľ a dobrý zdravotný stav. Na hodinách jogy s vami inštruktori budú pracovať postupne. Naučíte sa prvé, základné polohy a správne dýchanie, ktoré je ich podstatnou súčasťou. Postupne sa bude náročnosť zvyšovať a so zdolávaním zložitejších pozícií sa dostavia nie len žiadúce a viditeľné výsledky na vašom tele, ale aj pocit spokojnosti.

 

Výber je pestrý a treba len začať

Existuje veľké množstvo ďalších pohybových aktivít ako napríklad plávanie, návšteva fitness centra, tanec alebo klasické športy ako volejbal, tenis či bedminton. Vyskúšať môžete tiež novinky, ktoré si postupne obľubuje stále väčšie množstvo žien, ako fly joga, jumping alebo aqua boxing. Príležitostí je naozaj veľa. Dôležité je vyhradiť si čas, spraviť prvý krok a pustiť sa do toho naplno. Nezabudnite, že ak je to potrebné, môžete poľaviť a zvoľniť tempo. To určite nie je hanba. Hanbou pred vami samými by bolo, keby ste to úplne vzdali.Screen Shot 2017-12-27 at 18.29.53

Nezabudnite, že to nerobíte pre iných, ale pre seba. Vyberte si pohodlné športové oblečenie, pridajte k nemu vhodné tenisky, zvoľte aktivitu a začnite. Pocit spokojnosti, ktorý nadobudnete už po prvých dňoch, ako aj dlhodobé fyzické zdravie a psychická vyrovnanosť určite stoja za to! Ak as predsa len bojíte pustiť do toho samé, radi vás uvidíme na niektorom z našich free tréningov. Stačí ak budete sledovať nás facebook, kde nájdete všetky potrebné informácie.

Čisto ženská záležitosť…

Screen Shot 2017-12-27 at 18.11.03

Aj keď sa neustále snažíme o zrovnoprávnenie žien a mužov, povedzme si na rovinu, niektoré veci zostanú navždy ženskými a iné zase mužskými záležitosťami. Takýchto príkladov existuje veľké množstvo. Muži sú radi, keď majú partnerku, ktorá nemá problém sledovať futbalový zápas, avšak oveľa radšej si tento zážitok doprajú pri vychladenom pive so svojimi kamarátmi. My ženy zase oceníme, keď sa s nami muž vyberie na nákupy, ale naplno si ich dokážeme užiť so svojimi najlepšími kamarátkami.
Screen Shot 2017-12-27 at 18.17.36

Alebo.. Nie že by sme si nedokázali poradiť s montovaním nového nábytku. Ale nepozerá sa na to lepšie, keď sa o to postará chlap a my si môžeme spokojne s vyloženými nohami popíjať kávu či čaj? Jednoznačne áno! Potom sú tu aktivity, ktoré nám pridávajú pocit ženskosti. Čas, ktorý patrí len nám. Návšteva kaderníčky, manikúra a pedikúra, učenie sa novým trendom v líčení a rôzne iné rituály.

Všetko pre ženu v jednom zahryznutí
Keď sa zamyslíte, určite máte minimálne jeden vlastný nápad na čisto ženskú záležitosť aj vy. My sa s vami chceme podeliť o náš tip, na ktorý nedáme dopustiť. Je ňou vynikajúca Muesli Woman Line. Ako už z názvu vyplýva, ide o müsli tyčinku, vytvorenú na mieru pre každú modernú ženu. V čom spočíva jej dokonalá ženskosť? Neobsahuje žiaden pridaný cukor a palmový tuk, je dobrým zdrojom bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálov. Obsahuje látky, potrebné pre správne fungovanie ženského organizmu, akými je železo, vitamín D a v neposlednom rade vitamín B9, známy aj ako kyselina listová. Poďme si ale o ich význame povedať trošku viac.

Screen Shot 2017-12-27 at 18.11.03

Železo
Ženské telo by malo v priemere obsahovať približne 3,5g železa. Medzi jeho základné funkcie v tele patrí zabezpečenie prenášania kyslíka pre zásobovanie svalov, je nevyhnutné pre tvorbu červených krviniek a lieči chudokrvnosť. Taktiež ide o veľmi potrebnú látku v tehotenstve, pre zdravý vývin plodu.

Vitamín D
Vitamín D zase zohráva dôležitú úlohu pre zdravie svalov a kostí, napomáha pri vstrebávaní vápnika a fosforu z čreva. Môže zabrániť a liečiť poruchy imunitného systému a dokonca hrá dôležitú úlohu v prevencii rôznych druhov rakoviny.

Vitamín B9
Kyselina listová – vitamín B9 udržiava zdravú pleť a zlepšuje kvalitu vlasov, zabraňuje vzniku srdcového infarktu a mozgovej príhody a znižuje riziko vývojových vád embria počas tehotenstva. Okrem týchto pár spomenutých pozitívnych vplyvov na náš organizmus, plnia mnoho ďalších funkcií.

Müsli tyčinka Muesli Woman Line neobsahuje pridaný cukor. Preto je možné ju zaradiť do svojho jedálnička aj pri diéte s nízkym glykemickým indexom. Je vhodná na raňajky alebo rýchlu desiatu, pričom v priebehu chvíľky vás dokáže zasýtiť a nabiť potrebnou energiou. Vo svojom praktickom a trendy balení predstavuje vynikajúci doplnok, ktorý by nemal chýbať v kabelke žiadnej ženy.

Screen Shot 2017-12-27 at 18.17.49
Vyber, ochutnaj a cíť sa skvelo

Stačí si už len vybrať niektorú zo štyroch príchutí. Oriešková je skvelou voľbou pri delenej strave, marhuľová vám pomôže pri problémoch s trávením a brusnicová vášmu telu dodá potrebné antioxidanty. Tak čo, už ste si vybrali aj vy svoju novú, čisto ženskú záležitosť?

Justwoman by Diva’s – deň, ktorý patrí ženám!

Titulna fotka

Podujatie Justwoman by Diva’s vám prináša deň plný aktívneho pohybu a hľadania vnútornej rovnováhy. Pretože len vyrovnaná žena dokáže všetkým vyraziť dych.

Ak sa chcete cítiť skvelo, oddýchnuť si a zažiť výnimočný deň, tak potom by ste určite mali mať vo svojom diári poznačený dátum 15.7.2017. Práve v tento deň sa Veľký Draždiak v Bratislave premení na miesto zdravého životného štýlu a vynikajúcej nálady.

Čo všetko na vás čaká?

 • 9:30 hod. začíname rannou yogou, ktorá sa postará o vnútornú rovnováhu. Načerpáte vďaka nej potrebnú energiu, aby ste si mohli celý deň poriadne užiť.
 • Nasledovať bude 5 km beh, ktorý odštartujeme okolo 11:00 hod..  Nejde v ňom o rýchlosť. Dôležité je prekonať svoje limity a spraviť niečo pre svoje telo.
 • Na záver si budete môcť vyskúšať veľký hit tohto leta – paddleboard. Tento šport je vynikajúci na spevnenie celého tela, zlepšuje koordinačné schopnosti a má pozitívne účinky na pľúca aj srdce. Okrem toho je to naozaj veľká zábava.

Všetky aktivity budú prebiehať pod dohľadom profesionálov – do sveta yogy sa ponoríte s inštruktorkami z Hot Yoga Centrum, na beh vás pripravia tréneri z Fit Up-u a základy paddleboardu vás zase naučia inštruktori z Kiboko. Budete bez pochýb v tých najlepších rukách.

FOTO 1

Tešte sa na bohatý sprievodný program

Počas celého dňa toho zažijete ale ešte oveľa viac. V stánkoch našich partnerov sú pre vás pripravené rôzne zaujímavé aktivity:

Diva´s for women – stretnutie s food blogerkami Simonkou Škodovou a Radkou Véghovou, možnosť dať si niečo pod zub a získať nové recepty, ochutnávka horúcich noviniek, súťaže o atraktívne ceny

Oriflame – diagnostika pleti, možnosť zmerať si kompozíciu tela, líčenie dekoratívnou kozmetikou, úprava a lakovanie nechtov, ochutnávka welness produktov

Auto Palace Panónska – predstavenie novinky Mazda CX-5 a možnosť otestovať si vozidlá počas testovacích jázd

Reebok – zapožičanie bežeckej obuvi a ukážka trendov v športovom oblečení

Canon – fotenie a tlač fotografie priamo na mieste, skvelá pamiatka na tento deň – ,,Tvárou EMMA na Justwoman“

Liga proti rakovineDôvera – podrobná analýza zdravotného stavu, možnosť konzultácie so špičkovými špecialistami, vyhodnotenie výsledkov a informovanie o prevencii

Všetci partneri pre vás pripravili aj hodnotné ceny, ktoré nájdu svoje nové majiteľky na záver pri žrebovaní tomboly.

Screen Shot 2017-07-05 at 20.54.48

Presvedčili sme vás, že podujatie Justwoman by Diva’s je ako stvorené na aktívny oddych pre každú ženu? Pretože to ešte stále nie je všetko čo sme pre vás pripravili. V programe vystúpi slovenská pesničkárka Mirka Miškechová, známa napríklad piesňou Cudzinka v tvojej zemi. Okrem toho nás čaká skvelé vystúpenie tanečnej skupiny Elledanse a o hudbu sa postará Dj Stylo.

Ženy držia spolu

Sprevádzať a motivovať nás budú viaceré úspešné ženy. Počas celého dňa sa vám bude prihovárať Didiana. Okrem toho medzi nás prídu aj ambasádorky projektu Justwoman by Diva’s – Veronika Ostrihoňová a Tina Turnerová. Prečo sa rozhodli podporiť tento projekt sa dozviete vo videu.

VIDEO

Tento deň bude patriť nám. Má slúžiť na získanie balansu, ktorý nám pomôže prekonávať každodenné nástrahy a stres. Pomôcť môžeme ale aj ostatným ženám. Kúpou ružového náramku v stánku informácie spoločne prispejeme na výrobu brožúr a k informovanosti o rakovine krčka maternice.

Potvrďte svoju účasť ešte dnes

Toto podujatie je limitované a zúčastniť sa ho bude môcť len 800 z vás. Preto sa ešte dnes registrujte na stránke www.justwoman.sk. Nie len, že sa stanete súčasťou tohto projektu, spravíte niečo pre seba a podporíte dobrú vec, získate tiež top deluxe štartovací balíček. Ten okrem štartovacieho čísla obsahuje karimatku, športové tričko značky Reebok, pitný režim od Diva´s for women, letné tetovačky Kattiva a veľa ďalších darčekov od partnerov, zabalených v štýlovom sackpacku.

Svoje štartovacie balíčky si budete môcť vyzdvihnúť deň pred akciou – 14.7. v nákupnom centre Eurovea od 11:00 – 20:00 a v deň akcie priamo na Veľkom Draždiaku od 8:00 – 9:00 v stánku registrácie.

FOTO 3

Pridajte sa k nám aj na facebooku, kde každý deň zverejňujeme zaujímavé novinky a súťaže o skvelé ceny. V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás môžete obrátiť aj priamo mailom na info@justwoman.sk .

Joga ovládne vaše telo aj myseľ

Screen Shot 2017-07-05 at 20.26.21

Korene jogy síce siahajú do dôb mystickej starej Indie, popularitu medzi širokou populáciou však získala až v posledných rokoch. Vďaka rozmanitosti toto cvičenie nepozná hranice, pri správne zvolenom cieli doň môže prísť každý. Telesne, i duchom.

Tao Porchon-Lynch má 96 rokov, sivé vlasy, veselý úsmev, umelý bedrový kĺb a zápis v Guinnessovej knihe rekordov. Joge sa venuje vyše 70 rokov, profesionálne ako inštruktorka viac ako štyri desaťročia. Od cvičenia ju neodradila ani operácia, po ktorej sa mnohí väčšiemu pohybu radšej vyhýbajú. V bratislavskom Hot Yoga Centre zas pravidelne cvičí Olinka, ktorá má už po sedemdesiatke. „Rozmanitosť jogy nemá hraníc. Cvičenie je rovnako vhodné pre mužov aj ženy, pre ľudí fyzicky zdravých, ale aj pre tých, ktorí majú rôzne zdravotné obmedzenia, dokonca aj vrodené hendikepy. Joga je telesnou i duševnou disciplínou, ktorá nie je určená iba pre úzky okruh zasvätencov,“ hovorí Michal Baculák, manažér Hot Yoga Centra.

Screen Shot 2017-07-05 at 20.26.14

KLENOT STAROVEKU

Joga sa zrodila v prostredí starovekej Indie ako systém dychových techník, meditácií, etických zásad. Na prvé miesto teda kládla ducha a jeho rozvoj, snahu pracovať s mysľou, koncentráciou a tým viedla k sebarozvoju. Telesné cvičenia a rozvoj fyzickej stránky boli až na druhom mieste. Dnes je to zväčša naopak. „Väčšina ľudí hľadá najprv telesné cvičenie a buď pri tom aj ostane, alebo sa začne venovať aj duševnej stránke a začne sa o jogu viac zaujímať,“ pokračuje Michal. Jeho slová potvrdzuje aj malý test, ktorý som si urobila medzi známymi, ktorí hodiny jogy pravidelne, alebo zriedka navštevujú. Zo šiestich opýtaných sa iba jeden venoval duchovnej stránke jogy predtým, ako ju aj sám v podobe cvičenia vyskúšal.

Skutočná prapodstata jogy je však dodnes zahalená mysticizmom, nedá sa presne určiť, v akej podobe vznikli jej prvé formy. Vyvíjala sa dlhodobo pod vplyvmi viacerých učencov a učiteľov, ktorí určili jej rôzne smery. Tie síce prepája spoločná myšlienka, harmonicky zjednotiť telo a dušu, ale v detailoch sa už líšia. „Medzi najznámejšie druhy patrí Hatha joga, Ashtanga joga, Vinyasa joga, Bikram joga, Hot joga, Power joga, Tantra joga a mnoho ďalších štýlov. Tie sa potom líšia zostavou ásan, teda pozícií, ale aj priebehom lekcie, stupňom dynamiky a prístupom učiteľa,“ vysvetľuje Michal.

ABY ZAČIATKY NEBOLI ŤAŽKÉ

Hoci je všeobecne známe, že joga je vhodná pre každého, bez rozdielu veku, pohlavia či zdravotného stavu, najmä v začiatkoch sa netreba preceňovať. „Najčastejšou chybou začiatočníkov je voľba náročnejších štýlov, pri ktorých môžu mať problémy zvládnuť fyzickú náročnosť cvičenia a potom zabúdajú správne dýchať, čo je chyba, lebo pravidelné dýchanie je pri joge mimoriadne dôležité. V tomto prípade rozhodne platí, že menej je viac,“ upozorňuje Michal.

Čo by sme teda začiatočníkom poradili? Zvoľte hodiny menej náročných foriem, napríklad Basic jogu, Relax jogu, Hatha jogu či Therapy jogu, ktoré nie sú dynamické a lektori počas nich kladú väčší dôraz na vysvetľovanie. Samozrejme, v ideálnom prípade sa odporúča pár úvodných súkromných lekcií, ktoré sú síce drahšie ako skupinové cvičenia, ale veľmi efektívne, keďže lektor prispôsobí celý priebeh cvičenia len vašim potrebám. Vďaka tomu môžete napríklad rýchlejšie prekonať prvú fázu, počas ktorej majú mnohí pocit, že ich po cvičení všetko bolí. Dôvodom pritom vo väčšine prípadov nie je náročnosť cvičenia, ale nesprávne prevedenie cvikov. „Dĺžka tejto fázy je veľmi individuálna a závisí vždy od konkrétneho stavu tela aj mysle jednotlivca. Často sa stáva, že človek, ktorý nikdy necvičil, má lepšie vyvinutú svalovú hmotu, flexibilnejšie kĺby a celkovo pružnejšie svalstvo,“ opisuje Michal svoje skúsenosti a jedným dychom s úsmevom dodáva, že po prekonaní tejto fázy bolesti sa joga stáva určitou formou „závislosti“. Tej pozitívnej, ktorá prospieva tak telu, ako aj duši. „Ak sa človek pod odborným vedením naučí správne vykonávať jednotlivé ásany (jogové pozície udržiavané určitý počet dychových cyklov, pozn.), z bolesti sa stane liečenie,“ dopĺňa.

Screen Shot 2017-07-05 at 20.30.39

JOGA NIE JE NUDA

Hoci si veľa ľudí myslí, že joga je pokojné a nenáročné cvičenie, opak môže byť pravdou. Vždy ide o to, čo od nej človek očakáva a k čomu sa vďaka nej chce prepracovať. Ak je cieľom meditovať, vtedy siaha po cvičeniach, ktoré sú viac statické. Na výber je však aj pestrá ponuka štýlov, vrátane tých dynamických, po ktorých ľudia odchádzajú spotení a kde si vybijú energiu. Typickým príkladom je Ashtanga joga či Vinyasa joga.

Čoraz populárnejšia je v súčasnosti Hot joga, ktorá sa cvičí vo vyhriatej miestnosti so zvýšenou vlhkosťou vzduchu, vďaka čomu sa svaly, šľachy aj kĺby rýchlejšie prehrejú a telo je potom samozrejme pružnejšie. Pri štandardnej, 90-minútovej lekcii, človek spáli približne trikrát viac kalórií ako pri aerobiku, preto je vhodná aj pre ženy, ktoré sa snažia vyformovať svoje krivky. Pravidelné cvičenie jednoznačne pomáha pri chudnutí a dokonca redukuje prejavy celulitídy, pokožka je po čase hladšia a pružnejšia.

Čo je však dôležitejšie, Hot joga má aj veľa pozitív, ktoré súvisia so zdravím „Teplom sa svaly rýchlejšie prekrvia a zohrejú čo napomáha pri budovaní sily a flexibility. Taktiež sa potením z tela vyplavujú škodlivé látky, prečisťuje sa lymfatický systém, posilňuje sa imunita a krvný obeh, upravuje sa činnosť metabolizmu. Navyše, počas takejto lekcie sa uvoľňuje aj myseľ, človek sa zbavuje stresu a po lekcii má poznateľne lepšiu náladu (v zahraničí sa hot yoga začína používať na liečbu depresií)“ vymenúva Miška, lektorka z Hot Yoga Centra, ktorá sa tomuto cvičeniu venuje už viac ako šesť rokov.

OMG! Prvý hydratačný nápoj s kyselinou hyalurónovou na Slovensku!

Screen Shot 2017-07-04 at 19.01.33

Screen Shot 2017-07-04 at 19.01.33

Slovenský výrobca funkčných nápojov Diva's for Women prichádza na trh s jedinečnou

novinkou v oblasti hydratácie! Prináša funkčný melónový nápoj HYDRATE+ kyselina

hyalurónová. Vybrať si môžete až z 3 druhov šťavnatých melónov (vodný, žltý a kantalup),

ktoré už sami o sebe predstavujú hydratačnú bombu. Toto všetko bez pridaného cukru, farbív

či konzervantov!

Screen Shot 2017-07-04 at 19.01.48

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

tvoj hydratačný zázrak

→ je jedným zo základných stavebných prvkov kože

→ naväzuje vodu a tým hydratuje pokožku

→ pomáha odstraňovať odpad z buniek a vytvára nové

MELÓNY

stelesnená hydratácia

→ vysoký obsah vody vyživuje a zvlhčuje pokožku zvnútra

→ obsahujú silné antioxidanty

→ chránia bunky pred škodlivými vonkajšími vplyvmi

→ upokojí a utíši tvoje nervy