Určite všetky poznáme december ako mesiac zhonu a nákupov. Tento mesiac sa nesie vo vianočnej atmosfére ale zároveň vie byť pekne stresový. Hlavne vtedy, keď nevieme čo kúpiť ako vianočný darček. Chceme to mať čo najrýchlejšie z „krku“ a potom sa stane to, že všetko nakupujeme naraz a v obchodnom centre strávime aj pól dňa.

  

V tom zhone vynecháme desiatu alebo olovrant. Stres v tele vyvoláva pocit hladu ale to sa dá jednoducho napraviť úžasnou tyčinkou Muesli Woman Line, ktorá vám dodá energiu a príjemne zasýti. Tyčinka je skvelým zdrojom železa, kyseliny listovej aj vitamínu D, ktoré sú veľmi dôležité nutrienty v živote ženy. Okrem toho obsahuje bielkoviny, cennú vlákninu i prírodný cukor. Na výber máš dokonca z troch príchutí, oriešková, marhuľová a brusnicovo-malinová. Tak čo, ktorú si vyberieš pri najbližšom nakupovaní?

Vyskúšaj všetky tri a zober si ich so sebou aj na zimné prechádzky, či lyžovačky, kde vám budú príjemnou a sladkou odmenou, keď sa ti zažiada niečo dobré a sladké. A určite nimi potešíš aj svoje kamarátky! 

Čo to vlastne tie funkčné nápoje sú?

Ide v podstate o zásobu vitamínov a účinných látok na každý deň. Tieto látky sa prirodzene nachádzajú v ľudskom tele, no po určitom veku ich telo začína produkovať čoraz menej a preto je vhodné ich doplniť, či už ide o podporu imunity, hydratáciu pleti či zdravie a hustotu vlasov. To sa však nedá dosiahnuť iba stravou. Nápoje Diva‘s ponúkajú účinný a pohodlný spôsob doplnenia týchto látok prirodzenou formou v rámci každodenného pitného režimu.

Zdroj: IG @simona_skodova

Začneme tou najznámejšou kategóriou a to sú vitamínové vody. Tých nájdeš na našom trhu hneď niekoľko druhov a značiek, nie všetky však skutočne podporujú tvoje zdravie, nakoľko okrem vitamínov Vás pri nepozornosti „obšťastnia“ aj dávkou chémie v podobe konzervačných látok (napr. sorban draselný či benzoán sodný, to už ani neznie dobre, však?), nepotrebnou dávkou cukru či iných umelých náhrad. Preto je naozaj dôležité čítať zloženie, najmä v dnešnej dobe.

Zdroj: IG @katka.vrbjarova

  Vitamínové vody Diva’s obsahujú až 120 % odporúčanej dennej dávky vitamínov C, B3, B5, B6, B9 a B12 + líšia sa v príchuti a aktívnej, resp. akejsi bonusovej látke. Patria sem: BEAUTY s koenzýmom Q10 pre krásnu pleť, nechty a vlasy, HEALTH s B-glukánom na podporu imunity, RELAX s magnéziom na relax a uvoľnenie svalov a nakoniec VITALITY s L-karnitínom na podporu spaľovania tukov pri fyzickej aktivite. A to najlepšie? Sú bez pridaného cukru či umelých sladidiel, bez farbív a konzervantov, navyše vyrobené na Slovensku 🙂

Zdroj: IG @divasdrink

Postupne budeme odhaľovať každú radu Diva´s nápojov, tak nezabudni klikať na sekciu Aktuality na našej stránke kde sa každý mesiac dozvieš niečo nové.

Ladies, chceme vám oznámiť, že od 1.12. je spustený dlho očakávaný predaj vstupeniek na Justwoman by Diva´s 2019 Flower Edition, tak si nezabudni kúpiť lístok na našom webe ešte dnes. Spolu si 29.6.2019 zacvičíme yogu, odbehneme 5km a odpádlujeme na vašich obľúbených paddleboardoch. Len pre prvých 100 záujemcov bude lístok za najnižšiu cenu 17€. Tak šup šup.. a kúp zážitok svojej kamoške, sestre, mame alebo sprav radosť len tak sama sebe. 😊 Cena vstupeniek bude postupne narastať a preto neváhaj a rezervuj si svoje miesto už dnes na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/registracie/justwoman-divas/.

Už sa neskutočne tešíme na leto, tú pohodu, teplo, kvety ale samozrejme, že na teba sa tešíme najviac!

Vitajte vo WordPress. Toto je váš prvý článok. Môžete ho upraviť alebo vymazať a potom už len začať písať!

lr

Vyjadruje sa  PhDr. Andrea Križanová, PhD – psychologička Ligy proti rakovine, OÚSA

Psychohygiena súčasnej ženy ako účinná prevencia

Pravdepodobne bude súhlasiť väčšina z nás, že život dnešnej ženy je náročnejší ako bol v minulosti. Očakávania od ženy ako matky, zamestnankyne, manželky, dcéry, a zastúpenia ďalších rolí sú vysoké. Zmenili sa nároky na výchovu, keďže žijeme v pretechnizovanej dobe, v ktorej je potrebné, aby sme deťom vytvárali program, usmerňovali ich a častokrát suplovali aj kamarátske vzťahy, ktoré sa akosi vytrácajú. Taktiež sa zvýšili požiadavky zo strany zamestnávateľov, ženy majú väčšie možnosti v kariére a dostávajú zaujímavé a lákavé pracovné príležitosti. Tu však nastáva problém témy „work – life – balance“.

Každá žena túži po šťastnej a harmonickej rodine. Treba si však uvedomiť, že dosiahnutie tohto cieľa závisí najmä od ženy. Keď je spokojná žena, spokojná je celá rodina. Preto predstavujem zopár odporúčaní ako si zachovať „zdravý rozum“ a „pevné nervy“ pri hľadaní rovnováhy medzi pracovným a súkromným život. V prvom rade k tomu potrebujete tolerantného a trpezlivého manžela. Tento výber nie je vôbec jednoduchý, preto si častokrát žena musí vystačiť sama.

 

  • Oddychujte, venujte sa koníčkom

 

Každá z nás má k dispozícii rovnaký čas – 24 hodín. Kľúčovým sa stáva, ako ten čas využijete. Cieľom je hlavne vaša spokojnosť. Odporúčam rozdeliť čas v bežnom týždni medzi 4 sféry. Pracovný čas by mal tvoriť 25 %, osobný čas 20 %, rodinný čas 25 % a pokojový čas 30 % – zahŕňa aj spánok a odpočinok. Venujte sa aspoň 1 koníčku minimálne 3 x týždenne.

 

  • Vnímajte jednotlivé polohy – role vo svojom živote

 

V živote zastávate niekoľko rolí: rola zamestnankyne, rola rodiča, rola manželky, rola dieťaťa, rola kamarátky. Odporúčam nemať nereálne očakávania. Nie je možné, aby ste boli vo všetkých rolách sústavne a súbežne úspešné. Takú ženu nepoznám. Spomínaných 24 hodín predsa len predstavuje limit . Preto je dôležité prijať samu seba a svoje role pozitívne, i keď nie v každej ste ideálne . I napriek vašim zlyhaniam a nedokonalostiam je dôležité mať k sebe samej pozitívny vzťah.

Spokojnosť a kvalita života závisí od subjektívnej spokojnosti, ako sa cítite a vnímate v jednotlivých rolách.

 

  • Oceňujte a odmeňujte sa

 

Pre každú ženu je dôležité ako ju vníma okolie. V živote niektorých z vás sa môže stať, že vás okolie nedostatočne oceňuje alebo je príliš kritické. Vtedy je vhodné, aby sa žena dokázala sama oceniť a poprípade aj odmeniť. Veď to poznáte – zájdete na dobrý koláčik, kúpite si pekné topánky. Pre každú z vás existuje niečo, čo vás poteší. Základom je vedieť si urobiť hranice a mať k sebe láskavý vzťah. V praxi sa stretávam s pacientkami s rakovinou prsníka, ktoré mi často hovoria: „Nikdy som nemyslela na seba, vždy boli pre mňa dôležití ostatní členovia rodiny.“ A to je problém. Mám rada príklad s lietadlom, kde v inštrukcii znie: „Najskôr si masku nasadí matka, potom ju nasadí dieťaťu.“ Aj v živote ženy to tak funguje. Najskôr musí byť v pohode matka, potom je viac ako isté, že bude v pohode i dieťa, manžel – celá rodina. Osobne si to myslím.

 

  • Neprestávajte sa inšpirovať

 

Dôležitá je snaha o dosiahnutie a udržiavanie harmonických vzťahov v rodine. Chce to dobrý základ v komunikácii. Dnes existuje mnoho kvalitnej literatúry na túto tému, ktorej odporúčam venovať sa kvôli čerpaniu inšpirácie. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že po prečítaní inšpirujúcej knihy prišlo svetlo do našej rodiny. Práve premýšľam, po akej siahnem najbližšie.

 

  • Nebojte sa požiadať o pomoc

 

Treba si uvedomiť, že pri fungovaní v pracovnom a osobnom živote ženy je dôležité vedieť požiadať o pomoc. To býva pre ženu často problém, preto sa potom stáva, že je vyčerpaná, unavená a pod psychickým tlakom. Odporúčam rozdeliť úlohy v domácnosti aj za cenu, že nebudú splnené podľa vašich predstáv.

 

  • Kalokagatia – zdravé telo, zdravá duša

 

Teoreticky všetky ovládate, no prakticky – ruku na srdce, dosť často zanedbávate – starostlivosť o telo, dušu a zdravie. Chodievajte pravidelne na preventívne prehliadky, sledujte svoje telo a v prípade pochybností neváhajte navštíviť lekára. Držať sa hesla: Radšej dvakrát zbytočne, ako raz neskoro.

A na záver – ak sa podarí žene nájsť vyváženosť a spokojnosť vo svojom živote, bude z toho ťažiť celá rodina i ostatné okolie. Je dobré z času na čas pripomenúť tento fakt členom rodiny. Ich pomoc a podporu na dosiahnutie tohto stavu ženy je nenahraditeľná.

MILÉ DÁMY, NEZABÚDAJTE, ŽE SVET JE LEPŠÍM MIESTOM, LEBO ŽENY SÚ JEHO SÚČASŤOU .

Každá z nás by si najradšej dopriala všetko, na čo má chuť bez akýchkoľvek výčitiek svedomia. Presne tak by to vlastne aj malo byť, pretože život máme len jeden a načo sa obmedzovať. Účinným spôsobom, ako jesť a nepriberať je jesť a k tomu aj cvičiť. Najideálnejšie je, ak si vyberiete cvičenie, ktoré vás naozaj baví a nemusíte sa doň nútiť. Vtedy prichádzajú viditeľné výsledky.

Screen Shot 2018-04-10 at 15.16.37

Okrem cvičenia prichádzame ešte s jedným tipom – starostlivo si vyberať potraviny, ktoré konzumujete. Jednou z nich je aj muesli tyčinka od nášho partnera Tekmar, ktorá neobsahuje pridaný cukor ani palmový tuk. Výborný pomocník, ak vás prepadne chuť na sladké, ale pri tom sa chcete vyhnúť nezdravým sacharidom. Táto tyčinka navyše obsahuje látky pre správne fungovanie vášho organizmu – vitamín D, železo a B9.

Vitamín D

Vitamín D zase zohráva dôležitú úlohu pre zdravie svalov a kostí, napomáha pri vstrebávaní vápnika a fosforu z čreva. Môže zabrániť a liečiť poruchy imunitného systému a dokonca hrá dôležitú úlohu v prevencii rôznych druhov rakoviny.

Železo

Ženské telo by malo v priemere obsahovať približne 3,5g železa. Medzi jeho základné funkcie v tele patrí zabezpečenie prenášania kyslíka pre zásobovanie svalov, je nevyhnutné pre tvorbu červených krviniek a lieči chudokrvnosť. Taktiež ide o veľmi potrebnú látku v tehotenstve, pre zdravý vývin plodu.

B9

Kyselina listová – vitamín B9 udržiava zdravú pleť a zlepšuje kvalitu vlasov, zabraňuje vzniku srdcového infarktu a mozgovej príhody a znižuje riziko vývojových vád embria počas tehotenstva. Okrem týchto pár spomenutých pozitívnych vplyvov na náš organizmus, plnia mnoho ďalších funkcií.

Screen Shot 2018-04-10 at 15.16.42

Najideálnejšou kombináciou bude, ak zaradíte do svojho života pohyb, ale aj zdravé potraviny. Je dobré si aj dopriať, veď článok sme začali s tým, že by sme sa nemali obmedzovať…avšak na druhej strane – všetkého veľa škodí a je dobré si v živote nájsť ten správny balans.

Tak čo dámy, stihli ste sa registrovať na podujatie Justwoman by Diva’s do konca marca a byť tak zaradené do súťaže o krásny skúter Vespa? Pevne veríme, že áno, pretože tento kúsok naozaj stojí za to! Nestihli ste sa o tom presvedčiť minulý mesiac v Inchebe na Motocykel & Boat show? Nevadí, stále máte šancu si tento taliansky skvost obzrieť aj naživo v prípade, ak sa vám nechce čakať do 16.6 na samotné podujatie. Ako? Kde? Kedy? Jednoducho stačí prísť do predajne Ital moto na Bajkalskú 29 a to od pondelka do piatku od 9:00 – 17:00.

Screen Shot 2018-04-10 at 15.14.13

Okrem krásneho skútra bude stáť za to aj samotné podujatie Justwoman by Diva’s, pretože tento ročník bude ešte lepší, ako ten predchádzajúci. Novinkou totiž bude yoga na paddleboardoch! Pridali sme tiež funkčnú zónu na cvičenie, woman box workshop a rozhovory s inšpiratívnymi Slovenkami. Okrem toho na vás čaká bohatý program a množstvo skvelých aktivít (nielen) s našimi partnermi.

Screen Shot 2018-04-10 at 15.14.19

Minulý mesiac sa odohralo jedno perfektné fotenie v rámci kampane projektu Justwoman by Diva’s s jeho ambasádorkami  – Tatiana Žideková, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Tina Turnerová, za ktoré vďačíme aj nášmu partnerovi Reebok, ktorý naše dievčatá na túto akciu obliekol. Všetky tieto, ale aj mnohé iné produkty si budete môcť obzrieť, vyskúšať priamo na evente Justwoman by Diva‘s v špeciálnom Reebok stánku.

Celé fotenie sa nieslo v príjemnej atmosfére v priestoroch Base factory. Dievčatá si ,,vyskúšali“ 2 z 3 disciplín podujatia Justwoman by Diva‘s, pretože fotili v yoga pozíciách, a tiež s paddleboardom.

Screen Shot 2018-04-10 at 15.06.16

Screen Shot 2018-04-10 at 15.06.22

Hlavnou myšlienkou eventu je prichystať pre ženy každého veku deň plný zaujímavých aktivít, kde sa môžu zabaviť spolu s kamarátkou, mamou, dcérou či svokrou, a necítiť pri tom žiadne napätie ani stres. To sa nám podarilo aj počas fotenia, kde nám bolo poriadne veselo. Vďaka tejto hlavnej myšlienke si Tatiana a Tina na fotenie priviedli spoločnosť, konkrétne mamu a dcéru. Tie si to naozaj užívali, a práve to je dôsledkom, že sú na každej fotke tak krásne prirodzené.

  Screen Shot 2018-04-10 at 15.06.27

Ak sa chcete aj vy cítiť pohodovo ako naše dievčatá na fotkách a zažiť takúto perfektnú atmosféru v ich spoločnosti, zapíšte si do diára dátum 16.6., pretože vtedy to celé vypukne. Deň čisto pre ženy, kde si môžete zašportovať v 3 rôznych disciplínach – yoga, beh, paddleboarding, alebo skúšať iné aktivity na čerstvom vzduchu so svojimi blízkymi. Ako bonus dostanete pri registrácii, okrem iného, aj takéto štýlové Reebok tričko, v akom fotili naše ambasádorky. Tak čo, vidíme sa 30.6.?

Screen Shot 2018-04-10 at 15.06.32