×

Ako na dokonalý make-up

V tomto článku by som Vám, rada prezradila niečo o príprave pleti pred použitím makeupu a o samotnom makeupe.

Máte niekedy pocit, že aj napriek tomu, že ste do makeupu investovali viac peňazí ako máte vo zvyku alebo máte “ten”, všetkými vychválený makeup, avšak stále neviete dosiahnuť dokonalý efekt na tvári?Možno je len chyba v nedostatočne pripravenej pleti.

Ak máte suché miesta na tvári, šupinky či výrazné otvorené póry, nanesenie makeupu tieto nedokonalosti len zvýrazní. V dôsledku toho, by ste mali do svojich beauty rituálov začleniť:

– pravidelný peeling

– dôraz na hydratáciu

– použitie podkladovej bázy

Ja nedám dopustiť na domáci peeling z kávového gruntu, kokosového oleja a hnedého cukru. Na tvári ho používajte veľmi jemne, na celotelové použitie je lepší ako  ktorýkoľvek peeling z drogérie.

Čo sa týka hydratácie, ženy so suchou pleťou ju akosi riešia automaticky, keďže majú napnutý pocit pleti. Najčastejsie sa stretávam s problémom dehydrovanej pokožky pri mastnom type pleti. Sú to dve rozdielne veci. Mastnú pleť sa klientky snažia často “vysušiť” používaním pleťových vôd, ktoré obsahujú alkohol alebo vôbec nepoužívajú krém, lebo sa boja zamastnenia… Paradoxne má potom taká pleť suché šupinkaté miesta, keďže jej chýba hydratácia – voda. Ani dámy s mastnejším typom pleti, by nemali vynechávať krém! Na trhu je množstvo gélových ľahších konzistencií, ktoré zbytočne pleť nezamasťujú, ale dodajú jej potrebnú hydratáciu.

Keď sme už teda vyhladené a zhydratované, nasleduje podklad pod makeup… tento krok by mal zaručiť vyhladenie a vypnutie pleti, vyplnenie vrások, zmenšenie pórov a buď zmatnenie pleti alebo práve rozjasnenie a lesk.

Ako vizážistka sa najčastejsie stretávam s problémom silikónových báz. Silikón a jeho podstata je skvelá- vyhladiť vrásky, vyplniť póry a zjednotiť pleť. Problém nastáva, ak je silikón umelý a pochádza z derivátov ropy. Síce môže spraviť sľubované, ale pri dlhodobom používaní vytvorí na pleti nepriepustnú vrstvu, ktorá sa nedá dokonale odlíčiť a cez, ktorú už nepreniknú účinné látky z krému do vašej pleti a tá v dôsledku toho pod ňou vysychá. Používajte radšej podkladové bázy z prírodných silikónov (prírodný kaučuk, mexický kaktus a pod.), ktoré sú prchavé a neupchávajú pleť. Pre mňa ako vizážistku je podkladová báza nesmierne dôležitá, urobí rýchly zázrak, ak príde klientka s nepripravenou pleťou.

Nedám dopustiť na primer od Zerva Cosmetics s kyselinou hyalurónovou, vitamínom E, s výťažkom uhorky a prírodných silikónových olejov. Je vhodný na všetky typy pleti – pomáha vyhladiť pokožku, predlžuje výdrž make-upu a vytvára základ pre dokonalý vzhľad pleti. Je vhodné nechať podklad chvíľu pôsobiť, vsiaknuť do pleti a až potom nanášať makeup.

Či si už zvolíte tekutý s ľahšou konzistenciou, hustejší s vyššou krycou schopnosťou alebo len BB krém je na vás a na efekte, ktorý chcete dosiahnuť. Jedno ma ale mrzí, že ženy ešte stále niesú zvyknuté pozerať sa na zloženie dekoratívnej kozmetiky. V dnešnej dobe už vedia veľa o zložení potravín, šampónov, krémov, ale máloktorá si preštuduje krabičku od makeupu.

Najviac to zdôrazňujem zákazníčkam s problémovou až aknóznou pleťou. Venujú veľkú starostlivosť liečbe pleti, špeciálnym krémom, účinným látkam a potom si poväčšine na 10 hodín nanesú na tvár super krycí makeup, ktorý pleť totálne udusí a upchá póry. Stav pleti sa pod týmto nánosom len zhoršuje. A nastáva kolotoč: vyrážka – makeup – upchaté zapaľujúce sa póry – ešte viac makeupu… Znovu odporúčam – aby makeup, ktorý používate na každý deň bol z prírodných zložiek.

Napr. výborne krycí makeup Perfection Vám nielen dokonale zjednotí pleť a zakryje nezrovnalosti, ale ešte aj vyživuje a dovoľuje pleti dýchať.

Aj mňa veľakrát pri dekoratívnej kozmetike lákajú rôzne produkty s krásnou farbou, textúrou či efektom, ale snažím sa viac dávať prednosť minerálnym púdrom, makeupom bez parabénov a sulfátov. Predsa nechcete znegovať svoju kvalitnú každodennú starostlivosť o pleť používaním hocijakého makeupu… Možno navonok budete mať pekný pocit, ale aký pocit má pleť pod ním? 😉