Každá z nás by si najradšej dopriala všetko, na čo má chuť bez akýchkoľvek výčitiek svedomia. Presne tak by to vlastne aj malo byť, pretože život máme len jeden a načo sa obmedzovať. Účinným spôsobom, ako jesť a nepriberať je jesť a k tomu aj cvičiť. Najideálnejšie je, ak si vyberiete cvičenie, ktoré vás naozaj baví a nemusíte sa doň nútiť. Vtedy prichádzajú viditeľné výsledky.

Screen Shot 2018-04-10 at 15.16.37

Okrem cvičenia prichádzame ešte s jedným tipom – starostlivo si vyberať potraviny, ktoré konzumujete. Jednou z nich je aj muesli tyčinka od nášho partnera Tekmar, ktorá neobsahuje pridaný cukor ani palmový tuk. Výborný pomocník, ak vás prepadne chuť na sladké, ale pri tom sa chcete vyhnúť nezdravým sacharidom. Táto tyčinka navyše obsahuje látky pre správne fungovanie vášho organizmu – vitamín D, železo a B9.

Vitamín D

Vitamín D zase zohráva dôležitú úlohu pre zdravie svalov a kostí, napomáha pri vstrebávaní vápnika a fosforu z čreva. Môže zabrániť a liečiť poruchy imunitného systému a dokonca hrá dôležitú úlohu v prevencii rôznych druhov rakoviny.

Železo

Ženské telo by malo v priemere obsahovať približne 3,5g železa. Medzi jeho základné funkcie v tele patrí zabezpečenie prenášania kyslíka pre zásobovanie svalov, je nevyhnutné pre tvorbu červených krviniek a lieči chudokrvnosť. Taktiež ide o veľmi potrebnú látku v tehotenstve, pre zdravý vývin plodu.

B9

Kyselina listová – vitamín B9 udržiava zdravú pleť a zlepšuje kvalitu vlasov, zabraňuje vzniku srdcového infarktu a mozgovej príhody a znižuje riziko vývojových vád embria počas tehotenstva. Okrem týchto pár spomenutých pozitívnych vplyvov na náš organizmus, plnia mnoho ďalších funkcií.

Screen Shot 2018-04-10 at 15.16.42

Najideálnejšou kombináciou bude, ak zaradíte do svojho života pohyb, ale aj zdravé potraviny. Je dobré si aj dopriať, veď článok sme začali s tým, že by sme sa nemali obmedzovať…avšak na druhej strane – všetkého veľa škodí a je dobré si v živote nájsť ten správny balans.