Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Túto vetu nám mami pravidelne opakovali už od malička. A mami majú čo? Predsa vždy pravdu. Okrem toho, toto tvrdenie potvrdzujú aj viaceré štúdie. Konzumácia raňajok prináša obrovské výhody, napríklad zlepšenie kognitívnych funkcií, posilnenie srdca a s tým spojené zníženie vzniku srdcových ochorení. Najdôležitejší je ale prínos energie pre správny štart do každého dňa.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.24.20

Avšak, ako to už býva, pri veľkom množstve povinností často dávame bokom naše vlastné potreby. Budík na 5:30, ale aj tak nemáte čas pobehovať v kuchyni a rozmýšľať, do čoho by ste rýchlo ,,zakusli″? Nevadí, skúste siahnuť po plnohodnotných raňajkách vo forme müesli tyčinky. Máme pre vás hneď 5 dôvodov, prečo sa to vyplatí.

Budete sa cítiť sýte, dlhšie…

Müesli tyčinka vás dokáže zasýtiť na dlhší čas. Je to spôsobené odolným škrobom, ktorý si vyžaduje dlhší čas trávenia. Keď sa rozkladá v žalúdku, súčasne sú uvoľňované tráviace kyseliny, ktoré potláčajú vašu chuť do jedla. Okrem toho sa na plné obrátky naštartuje aj metabolizmus, čo znamená, že budete spaľovať viac kalórii za menej času. A to je predsa snom každej z nás.

Pocítite príval energie

A čo je lepšie, vďaka tomu, že obsahujú výživné obilniny, chrumkavé vločky a šťavnaté ovocie, táto energie sa bude uvoľňovať postupne. To znamená, že sa nevyparí cestou do práce či školy.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.24.26

Posila aj pre vaše srdce

Jednou zo základných zložiek sú ovsené vločky. Tie obsahujú veľmi dôležité látky – lignín a beta-glukán. Obe majú blahodarné účinky na naše srdce. Odstraňujú zlý cholesterol bez toho, aby mali vplyv na tvorbu toho dobrého cholesterolu. Okrem toho – lignín chráni organizmus pred rakovinou.

Niečo malé vždy po ruke

Odborníci na stravovanie sa zhodujú, že je lepšie v priebehu dňa konzumovať viacero chodov. Okrem raňajok po tejto zdravej a výživnej dobrote môžete siahnuť aj medzi hlavnými chodmi. Jednoducho vždy, keď pocítite potrebu do niečoho zahryznúť.

Športujete alebo držíte diétu?

Nemusíte sa báť. Vďaka nízkemu obsahu cukru nejde o žiadny hriech a môžete si ich vychutnať bez výčitiek svedomia. Viac si o tom môžete prečítať aj v článku Čisto ženská záležitosť na našom blogu.

Screen Shot 2018-02-04 at 17.24.31

Presvedčili sme vás o tom, že by sa müesli tyčinka mala stať súčasťou vášho jedálnička? Teraz už len stačí, objaviť tú pravú príchuť pre vás. Vďaka nášmu partnerovi, spoločnosti Tekmar, budete mať široký výber aj na podujatí Justwoman by Diva’s, kde sa o svoje pocity môžete podeliť s ostatnými aktívnymi ženami.